Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiválthatom az őstermelői...

Kiválthatom az őstermelői igazolványt így?

Figyelt kérdés
Nincs egy négyzetméter földem sem, csak egy nagy kertünk van a háznál! Be szeretném ültetni gyümölcsfákkal aminek a termését később le szeretném adni. Ugye ehhez őstermelői igazolvány szükséges. Nos az lenne a kérdésem, hogy én kiválthatom-e az igazolványt földterület és megfelelő szakirányú végzettség nélkül is? A kielégítő válaszokat előre is köszönöm!

2016. jún. 23. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:
73%

Igen ki!


Én is kiváltottam zöldségtermelésre úgy, hogy csak kettő "építési telekként" nyilvántartott úgy 2000 m2 föld állt rendelkezésemre, ami ráadásul nem is az én nevemen volt.


Egyszerűen csak kell vinni hivatalos iratot (akármilyet) amin rajta van a terület helyrajzi száma és kiválthatod rá egyből. A falugazdásznál kell elintézni.


Persze sok hülye kérdést meg kell válaszolni pl. miből mennyit akarsz termelni, mennyi fog teremni, mennyit akarsz eladni stb.

De nem kell túl komolyan venni. Én például bemondtam, hogy tököt meg krumplit szeretnék termelni most meg tele van káposztával. :D


Remélem segíthettem :)

2016. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!