Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meglehet ezt valahogy oldani?

Meglehet ezt valahogy oldani?

Figyelt kérdés
adott egy ingatlan amin víz tartozás van és le van szűkítve a rendszer. Az a kérdésem, hogy én mint új lakó át tudom valahogy köttetni a vizet a nevemre? Új lappal indulnék és rendesen fizetném a vizet, a meglévő tartozást meg fizetni a tulaj.

2016. jún. 29. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég valószínütlen, hacsak nem fizeted ki az ingatlanra fennálló tartozást.


De a legokosabb, ha az illetékes vízmühöz bemégy és megérdeklödöd tölük, vagy esetleg ajánlott levében megerdezed.

2016. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
beszélgettem a tulajjal és mondta, hogy csőtörés volt, de mire észrevették, addigra elfolyt "pár" köbméter víz és kijött egy igen szép csekk valami 300 ezer körüli összegről. Sajnos a nyugdíjából nem tudta kifizetni így leszűkítették nála a vizet. Nagyon megsajnáltuk a párommal a nénit és felajánlottuk neki, ha odaköltözhetünk akkor besegítünk a számlákba, így mindenki jól járna.
2016. jún. 29. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt itt mi nem tudjuk megoldani Neked - jól írta az első válaszoló, menj be a Vízművekhez.

Levelet nem javaslom: személytelen és sokáig tart. 30 nap a hivatalos válaszadási idő, ha nem fogadod el a válaszukat és visszaírsz, újabb 30 nap, stb.

Menj be, kérdez meg, próbálj egyezkedni velük: feltétlenül mondd el nekik, hogy Ti segítetek a néninek kifizetni, így a Vízműveknek is érdeke, hogy valahogy közösen találjatok megoldást és akkor rendezve lesz a tartozás :-)

2016. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!