Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az 1 hónapos felmondási időt...

Az 1 hónapos felmondási időt meglehet úszni valahogy?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nem igazán kedveljük egymást a főnökökkel,így szeretnék,akár rögtön eljönni a cégtől!

Esetleg el lehet menni táppénzre közben,mert ennek segítségével le lehetne rövidíteni a felmondási időt?

Beleszámít a táppénz?

Tehát,ha 2 hétre kiírnak,akkor már csak 2 hetet kell ledolgozni?


2011. febr. 13. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok minden múlik azon, mióta dolgozol, milyen munkakörben, milyen gyorsan vagy pótolható a cégnél. Nem kizárt, hogy a főnököd is simán belemenne egy azonnali felmondásba, hiszen akkor neki sem kell fizetnie még egy hónapot neked. A helyedben megkérdezném őt.
2011. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

multinál vagyok(direkt kisbetűvel),6.éve és gépkezelő,de nem hiszem,hogy ez a táppénzzel kapcsolatban bármit is befolyásol.

Persze,ha kedvező lenne a válasz,az jó lenne!:):)

2011. febr. 13. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

A táppénz nem számít bele, mivel felmondás alatt nem lehetsz táppénzen.

Ha nagyon nem tud pótolni, akkor 2 hét felmondási időre kötelezhet! Viszont a másik két héttel te rendelkezel, ha nem akarod, nem töltöd le. De a multik nem szoktak ezzel szórakozni, ha valaki menni akar, engedik.:)

2011. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Az előttem író nem jól mondja.A táppénz beleszámít a felmondási időbe.Nekem 1 hónap felmondási időm volt,én elmentem táppénzre (őszintén elmondtam a dokinak,hogy miért akarok táppénzre menni) Ki is írt,és amikor letelt,csak bementem,és el kellett fogadniuk..Szóval amikor elkezdődik a felmondási időd,már mehetsz is táppénzre..
2011. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
multi el fog engedi közös megegyezéssel, és akkor nincs felmondási idő....
2011. febr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!