Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nemfizető albérlőt hogy lehet...

Nemfizető albérlőt hogy lehet legálisan kilakoltatni?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. Kiadtam a lakásom egy külföldi diáklánynak. Nem lett közokiratba foglalva, egy irodán keresztül adtam ki 2 tanú előtt kötöttünk magánjogi szerződést. Legálisan adtam ki, fizetem az adót stb. Nyári szünetre hazautazott és nem fizetett, még jobb, hogy meg is mondta, mivel nem használja, legfeljebb csak a bérleti díj felét fogja kifizetni, a közös költséget nem hajlandó kifizetni. Állítólag szeptember közepén fog visszajönni.A szerződés tartalmaz egy olyan részt, hogy rendkívüli felmondással felmondható a szerződés ha a bérlő határidőre nem fizet, vagy ha folyamatosan zavarja a szomszédok nyugalmát. Az utóbbiról csak annyit, hogy háromszor volt kint a rendőrség csendháborítás és verekedés miatt, tehát ennek nyoma van így ezt nem lesz nehéz bizonyítani.

A kérdésem az, hogy ha fel akarom mondani a szerződést, mert 2 havi bérleti díjjal fog tartozni és természetesen fel fogom írásban szólítani, hogy fizessen (de nagy valószínűség szerint erre nem fog reagálni.) Akkor a következő hónap utolsó napján ha jól tudom lejár a határidő, mert a törvény szerint várni kell. Olvastam egy cikket, ami szerint, ha a fizetési felszólítás eredménytelen, akkor lecserélethetem a zárat és ha jegyzőkönyv készül a lakásban maradt holmijáról, azt elszállíttathatom egy raktárba, ahol ő azt átveheti. Ez valóban megvalósítható legálisan? Csak a törvényes megoldás érdekelne, mert akkor két hónap múlva ki tudnám adni a lakást másnak. Ha valaki otthon van ebben a témában, az légyszi írjon!


2016. júl. 2. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Igen.


Abból a szempontból szerencsés vagy, mert hazautazik és külföldi (tehát jó eséllyel itthoni jogot nem is ismeri és itt sem lesz egész nyáron).


Tehát megteheted, hogy felszólítod írásban, ajánlva, tértivevénnyel hivatkozva a szerződéseket pontjaira (nem fizetés, lakóközösség zavarása) és azonnali hatállyal felmonodod a szerződést. Ha csak az albérlet a magyar címe a legjobb, mert akkor ott nyilván senki nem fogja átvenni a levelet és senki nem fog ellenvetéssel élni.


A zárat a határidő lejárta után lecserélheted, a cuccait viszont kötelességed tanukkal igazolt jegyzőkönnyvel tételesen listába venni és megőrizni neki addig, amíg csak át nem veszi...


Ha fizetne bármennyit is azt azonnal küldd neki vissza.


Az igazán tuti, ha a lakást gyorsan újra kiadod, mert akkor az új bérlő birtokon belül kerül és sakk matt, nem nagyon tud még jogi úton sem visszakerülni a régi.


Az új bérlőnél már javaslom a közjegyzői okiratot az ilyen bonyodalmak elkerülése végett.

2016. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Beperled.

Zárcserét nem javaslom, a bérleti szerződés ott tartózkodásra jogosítja, bajod lehet belőle.

Közjegyzői díjon miért spóroltál?

2016. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
2-es, ha felmondja a bérleti szerződést (jogosan a szerződés szerint) és ez ellen a bérlő nem él kifogással (kvázi elfogadja) akkor már nem tartózkodik jogosan sehol. Csak a cuccai vannak ott, amit a főbérlőnek nincs joga kidobni, kötelessége megőrizni - viszont azt már nem feltétlen a lakásban kell megtennie.
2016. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van, magánlaksértést követ el a bérbeadó ha így jár el. Az egyetlen jogszerű megoldás ha felmondja a bérleti szerződést és kilakoltatást kezdeményez ha önként nem távozik.
2016. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A hülye magyar jog szerint hiába lesz érvénytelen a szerződés az albérlőnek megmarad a birtokviszonya, amit csak bírói végzés után polgári peres eljárásban lehet érvényesíteni a kilakoltatást
2016. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj, hogy néhányan önbíráskodásra biztatnak!


Továbbra is 2-es verzió, a közjegyzői díj megspórolása miatt.

Megérte, nem?!

2016. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tavasz1999 válasza:
0%
vedd le a bejárati ajtót és vidd el javítani egy ismerős asztaloshoz--- az nem baj ha nem rossz(télen még hatásosabb)
2016. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyancsak törvénytelen.
2016. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!