Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legális, amit csinálok?

Legális, amit csinálok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésemre való válaszoláshoz egy kis háttértörténet: Facebookon van egy oldalam, ahol szépségápolási termékeket árulok, Nagyon sok kategóriában megtalálhatóak nálam a termékek és kérésre, sokmindent szivesen felkutatok, és elpostázok a vásárlóimnak. Azért kezdtem bele, ebbe az egészbe, mert régebben, mindig egy barátnőmön keresztül rendeltem külföldi oldalakról, nekem nem volt tiszta a dolog, hogy mit hogyan kell csinálni, de kb. 3 éve magamnak rendelek, a világ minden pontjáról, és mindenféle oldalról. Úgy gondoltam, hogy ezekkel a tapasztalatokkal, szivesen rendelek a barátaimnak, és ismerőseimnek, mert tudom, hogy ha az ember nem ért hozzá, ez hatalmas macera, és inkább ráhagytam másra én is. Aki esetleg nem érti a nyelvet, vagy nincs kedve foglalkozni, időt szakítani erre, annak hatalmas segítség, hogy az oldalamon tapasztalatokkal együtt, magyarul, érthetően látja a választékot. A kérdésem az, hogy egyébként ez legális? Vagy lehet ebből bármi bajom?? Nagyon nagyon sok, enyémhez hasonló oldal van a Facebookon, de szerintem velem párhuzamban ők sem tudják, hogy ez törvénybe ütközik-e . A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

25/L



2016. júl. 9. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Ha jól értem, amit írsz, akkor maximum abba köthetnek bele, ha az ő képeiket használod fel engedély nélkül. (Bár én nem kötekednék az ingyenreklám miatt.)

Ha simán leírod, hol, mi kapható, aligha hiszem, hogy azzal bármelyik vállalkozásnak problémája lehet.

2016. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha te megveszel valamit, majd azt másnak eladód, azt hívják kereskedelemnek. Ha papirok nélkül csinálod, akkor nem legális.
2016. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem ilyen egyszerű. Ez adócsalád.

Árulod, tehát hasznod van rajta, amit nem jelentesz be, nem adózol utána.

Ki kellene váltanod a vállalkozóit, és a számodra legmegfelelőbb adózási formát kiválasztani.

Bár van egy érték, ami alatt nem kell adózni, ez vonatkozik pl. sok vaterás, jófogásos eladóra, de azok sokszor egyszeri eladások, te pedig évek óta, üzletszerűen végzed a tevékenységed.

Sok ilyennel tényleg nem foglalkozik a NAV, de ha egyszer egy rosszakaród felnyom (pl. egy elégedetlen vásárló, aki hibás, vagy rossz minőségű termékért fizetett), akkor csinálnak egy próbavásárlást, és akkor bukta.

Sosem tudod, hogy a következő Mancika, aki rendel tőled, nem adóellenőr-e. A mai napig bevett szokás a próbavásárlás, nagyon sokan így buknak le.

2016. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
adócsalád = természetesen adócsalás akart lenni.
2016. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A leírásodban sehol nincs, hogy raknál a termékekre hasznot. Bár minden bizonnyal raksz. Ha van rajta hasznod, akkor nem legális, bevétel, adóznod kell belőle. Ha azonos áron adod tovább, ahogy megveszed, akkor nem tudom. Bár szerintem akkor nem lehet vele gond.
2016. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszaitokat!! 🙆💞
2016. júl. 13. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!