Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajzban baj, ha nem...

Önéletrajzban baj, ha nem írom ezeket bele?

Figyelt kérdés

Informatikus vagyok. Pályakezdő, szakmai jellegű önéletrajzot csináltam azt küldtem pár helyre be, viszont nem írtam bele ilyen "fecsegést", hogy én egy motivált ember vagyok, én szeretek tanulni, ez meg az. Úgy gondolom ez úgyse érdekli a munkáltatót. Nyilván nem azért jelentkezek mert annyira motiválhatatlan lennék. Ez úgyis kiderülne egy telefonos beszélgetés során.


Ti mit gondoltok erről? Nem nagy gond, hogy nem írtam bele ilyen ömlengést, csak a száraz tényeket?



2016. júl. 12. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Állítólag egy állásinterjút átlagban 20-30 másodpercig néznek meg, szóval tény, hogy minden kis részletet nem fognak megfigyelni. Mindenesetre az ilyen ömlengéseket amúgy sem az önéletrajzba írja az ember, hanem a kísérő jellegű motivációs levélbe, ahol konkrétan leírja, hogy miért nincsen szebb álma, mint hogy éppen ezen a munkahelyen szenvedje végig a heti 40 órás robotot az élete további részében.
2016. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kónya Ágnes ***** válasza:

Ügyesen cselekedtél, hogy az ilyen "semmitmondó" szavakat kihagytad az önéletrajzból. Azért nevezem semmitmondónak, mert a legtöbb álláskereső ilyen közhelyeket ír bele az önéletrajzába és valójában nem lehet tudni, hogy mi van mögötte.


Érdemes inkább a közhelyek helyett megmutatni, hogy mit csinálsz. Például ngyon jól alátámasztja azt, hogy szeretsz tanulni, hajlandó vagy a fejlődésre, ha mondjuk online képzéseken veszel részt, szakmai könyveket olvasol, szakmai szervezetnek vagy tagja. Ezek sokkal többet jelentenek, mint a közhelyek használata.

2016. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!