Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önhibámon kívül kerültünk...

Önhibámon kívül kerültünk bajba! Többi lent! Van megoldás?

Figyelt kérdés
Most tiszta ideg vagyok!A napokba jönnek levenni a villanyórát!De basszus mi nem tehetünk róla, hogy a rendszerből 2010-be kivettek mert anyósomék nem fizették, és az önkormányzathoz került aki szintúgy nem fizette mert anyósom nem vittek be valami földhivatali pappírt!Ezáltal nem lett szerződés az önkinél, viszont az elmű megszüntette!Szóval mintha egy üres telek lettünk volna évekig!De mi ezt nem tudtuk!Az feltünt hogy nem jön a számla de könyörgöm ki az a hülye aki most e miatt rohangál valahova ha van áram!Szóval most hogy erre "rájöttek"Mer t nem volt mire rájönniük mert mi nem tudtuk a gigszert így most le akarják venni az órát!Nem tudjuk hol tart az ügy , nem tudjuk mennyit akarnak ránk verni büntetést!Semmit se tudok mert annak az analfabéta anyósomnak kéne intézni a dolgokat de az a nyolc álltalánosával kuka mindenhez!Volt bent az émásznál vagy hol de ott valami határozatot kell felmutatni majd ami kijön, viszont az örásoktók csak 15 napot kaptnk ami most jár le!Sajnos ha önhibánkon kívül leszedik az órát , akkor haza megyek vidékre új életet kezdeni!Ennyi

2016. júl. 13. 09:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja az még hozzá tatozik a sztorihoz, hogy jöttek évente leolvasni, senki nem szólt semmit, plusz volt egy hálózati felújításunk, ahol be lett jelentve a drótok cseréje és akkor se mondtak semmit!Volt plomba bontás is hivatalosan pappírokkal bizonyítva!Ezt az órások látták is és mondták ez rendbe van!Tettek új plombát és ennyi!Na ilyenkor mi van?
2016. júl. 13. 09:27
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez közel sem "önhibádon kivüli" eset!


AKi INGYEN használja az áramot évekig és eszébe sem jut, hogy azért fizetni is kéne, az eléggé hibás a dologban.


Nyugodtan menj "vidékre", de az áramért ott is fizetni kell, söt ezt a tartozást is behajtják rajtad, akárhol laksz.

2016. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimarad 1-2 számla és nem szólsz azt még valahol megértem, de amikor 6 éven keresztül nem jön semmi és nem is érdekel, hogy miért, na azt már nehezen. Szerződés nélküli vételezés plusz bünti, nem irigyellek. Én a helyedbe nagyon gyorsan bemennék anyósommal az áramszolgáltatóhoz minden papírral amit kaptam az elmúlt 6 évben, és befizetném a tartozásom....
2016. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

azért az kérdéses, hogy ha nem lett annó szerződés, mert nem vittétek be a papírt, akkor miért most szerelik le a villanyórát és miért nem 6 évvel ezelőtt???


+ a villanyórákat állását időszakosan be kell jelenteni és le is szokták olvasni külsős emberek.. pontosan manapság már fényképezi. És mivel volt fönt óra, annak a száma alapján az is érdekes, hogy 6 évig nem jelent meg senki, hogy jelentsétek már be, rendezzétek már a hiányt, vagy diktáljátok már be az óraállást.



Több sebből vérzik ez a történet!

2016. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az feltünt hogy nem jön a számla de könyörgöm ki az a hülye aki most e miatt rohangál valahova ha van áram!"


Azt ugye azért tudtad, hogy az áram nem ingyen van? Na, ha tudtad, akkor a SAJÁT érdeked lett volna, hogy bemenj és utána érdeklődj, mi a helyzet? Szóval ez valóban nem önhibán kívüli...


A munkásoknak óracserénél, plombabontásnál nem kötelező tudniuk, hogy Te fizetsz vagy sem - lehet, hogy nem is az ÉMÁSZ emberei voltak, hanem alvállalkozók.


Azon kívül nem derült ki, hogy anyósod is ott lakik veletek? Mert ha nem, akkor már rég a nevetekre kellett volna íratni a mérőórákat (villany, gáz, víz).

Ha tudod, hogy anyósod nem boldogul a hivatalokkal, akkor talán Neked is be kellene menni és akkor jobban tudjátok tisztázni a dolgot, mert ugye még most sem tudod Te sem, mi a pontos menet...


"Volt bent az émásznál vagy hol de ott valami határozatot kell felmutatni majd ami kijön, "


Szóval szépen felkerekedsz anyóssal és elmentek ügyet intézni - így lesz megoldása az ügynek :-)

2016. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévők szépen leírták, hogy ez igenis a te hibád is, de mivel nem csak az anyósod analfabéta és nem csak neki van 8 általános végzettsége, erre magadtól nem tudtál rájönni. Vagy csak könnyebb a másikra fogni.


"Az feltünt hogy nem jön a számla de könyörgöm ki az a hülye aki most e miatt rohangál valahova ha van áram!"


Ez az. A magadfajta 8 általánost végzett analfabéta, így "gondolkodik". Ingyen kapok valami, örülök neki. Az eszébe sem jut, hogy minden pénzbe kerül. amikor fizetni kell, akkor meg, mintha összeesküdött volna ellene a világ.

2016. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyós az analfabéta, amikor te 6 éve nem fizetsz az áramért és csodálkozol, amikor ki akarják kapcsolni?


Ej, vadász, vadász...

2016. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok hülye, de felénk 2-3 elmaradt csekk után kapcsolják is ki a szolgáltatást...Nálatok hogy ment 6 évig fizetés nélkül?

De ha ez igaz... Ennyire "okos" vagy, hogy azt hitted, hogy ingyen lesz örökre az áram???

Képzeld, az értelmes emberek igenis a saját érdekükben utána mennek annak, ha kimarad a csekk. Ha 1 havi telószámlám elmaradt már telefonáltam is a szolgáltatónak, mert nem akarok kamatokat meg egyszerre többet befizetni. Szóval ez a te hibád.

2016. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, rájöttem a kérdező gondolkodásmódjára:

Valószínűleg azért hagyta az egész dolgot, mert úgy gondolta, majd úgyis az anyóson fogják behajtani - neki kell fizetnie... azt ugyan még mindig nem tudjuk, hogy anyós is ott lakik-e velük?


" a rendszerből 2010-be kivettek mert anyósomék nem fizették, és az önkormányzathoz került aki szintúgy nem fizette mert anyósom nem vittek be valami földhivatali pappírt!"


Miért kellene az önkormányzatnak fizetnie a TI villanyszámlátokat??? (nagyon értetlenül néző smiley)

Talán valami lakásfenntartási támogatást kértetek?

2016. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg a másik. Amikor valaki úgy tesz fel egy kérdést, hogy a potenciális válaszolókban is felmerülnek kérdések, mert csak fél információkat közöl velünk a kérdező. És ezek alapján a fél információk alapján vár választ.


És még ő nevezi analfabétának és becsmérli a 8 általános végzettsége miatt az anyósát, mikor ő még annál is hülyébb, mint amilyennek az anyósát tartja.

2016. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!