Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha hirtelen...

Mit csinálnátok, ha hirtelen nagyon szegényből nagyon gazdaggá válnátok?

Figyelt kérdés
Komoly kérdés. Félek ettől az új helyzettől. Örülnék pár jó tanácsnak.
2016. júl. 13. 22:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Egeeen . Oda venném magam mellé magamat, szóval oda veszel ? akkor mondom :D
2016. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
81%
En tuti befektetnék. Persze ha ez a nagyobb összeg ezt megengedi. Talan a legjobb egy kis kajalda vagy kávézó szeru dolog lenne egy jo helyen, mert abból lenne bevétel rendesen, illetve ezt szeretnem en is csinalni, de nyilván ez mar egy személyes dolog. Ha te mást szeretsz másba is befektethetsz.
2016. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha mondjuk lottón nyernék, akkor egy részét szétosztanám a normális barátaim között, egy része svájci bankszámla, egy része ingatlanba fektetés lenne 5-10 lakás akár ha annyi a pénz, bebiztositanám hogy a gyerekeimnek ne legyenek anyagi gondjai, a maradékot jótékony célra fordítanám
2016. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Végre megvalósítanám önmagamat...
2016. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
68%
Az első 5-6 válaszolót támogatnám :)
2016. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Én kezdetnek elutaznék egy világ körüli útra, más gazdagokkal ismerkednék, kapcsolatokat építenék. Próbálnék beilleszkedni abba az új világba, ami a pénz által feltárulna előttem. Az embereket tanulmányozva valószínű, jönnének ötletek is, mibe érdemes pénzt fektetni. De bármibe is fognék, én aktívan már nem dolgoznék, hanem rábíznám a dolgokat üzletvezetőkre, igazgatókra és csak a pénzt szedném be. Hátralévő életemet a családomnak, a pihenésnek és a hobbijaimnak szentelném.
2016. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanazt, mint eddig, csak nem dolgoznék többet (ha megengedhetem magamnak a hirtelen nyereség alapján), és szabadabban költekeznék (de nem frivol módon). Persze ügyelnék arra, hogy munkából, kamatokból és/vagy befektetésekből, de valahogy tartani tudjam azt az életszínvonalat, és ne csak feléljem a pénzem.
2016. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

A nagyon gazdag az én szememben akinek több száz-ezer milliója van. Ha lenne ennyim először is felmondanék a cégnél, hazamennék a gyerekeimhez, eltöltenék egy csomó időt velük.

Utána lehet utazgatnék kicsit a nagy világban. Aztán mikor már hiányzik az hogy csináljak valamit, vennék egy vagy több céget. Elkezdenék velük foglalkozni, ha a profit engedi jól megfizetném az alkalmazottaimat.

Ha jól menne és pénzem is lenne belőle, vennék még több céget. Aztán megpróbálnék rendbetenni úgymond gazdája nincs dolgokat a világba. Szebbé tenni a környezetet, erdőket telepíteni, szemetet összeszedni, egyszóval kulturált környezetet teremteni.

2016. júl. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem lottónyeremény, hanem örökség. Család és barátok közt szét lenne osztva egy kevés, de a pénz jó része megmaradna nekem és a páromnak. (Nem fukarságból, csak senkivel nem olyan jó a viszonyunk, a kéregetés meg már így is elkezdődött.) Szeretnénk egy kis helyet nyitni, ingatlanokat kiadni, utazgatni, jótékonykodni. Fiatalok vagyunk, de gyerekekben is gondolkozunk. Viszont egész életemet szegénységben éltem le, úgyhogy ez most sokként ért. Szívesebben dolgoztam volna meg ezért a pénzért, alig ismertem sajnos ezt az embert, akitől most megkapjuk egész élete munkájának gyümölcsét. A párom az ellentétem mondhatni, attól is félek, hogy ő meg elszórakozza a pénzt. Vagy aggódok pl., hogy megtámadnak, kirabolnak, stb., fogalmam sincs milyen velejárói lehetnek ekkora összeg birtoklásának. Csak egy szimpla, középszerű életszínvonalat szerettem volna, mindig is irtóztam a fényűzéstől meg a pazarlástól. Egyikünk sem kezeli túl jól a pénzt, én nagyon takarékoskodom, párom meg nagyon költekezik, hogy lehetne ezt egyensúlyba hozni, hogy kellemesen élhessünk, de mégis mindig maradjon elég, X év múlva is?
2016. júl. 14. 01:35
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Konkrétabb tanácsokhoz nyilván el kellene árulnod, hogy mekkora összegről is van szó. Ha az összeg nagysága lehetővé teszi, biztonsági tartalékként elhelyeznék annyit a bankban, aminek a kamatai akkor is egy kényelmes életszínvonalat nyújtanának, ha esetleg minden vállalkozásom befuccsolna.
2016. júl. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!