Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem (én hülye) a Vidaxl....

Rendeltem (én hülye) a Vidaxl.hu-tól terméket, amit előre kellett fizetnem és természetesen nem is kaptam meg. Most a pénzemet csak úgy hajlandóak visszaadni, ha minden adatomat elküldöm nekik plusz bankszámlakivonatot. Joguk van ehhez a zsaroláshoz?

Figyelt kérdés
Jó áron, olcsón kínálták, valószínűleg időközben meggondolták magukat hogy túl olcsón kínálták, azóta egy hét alatt 5 ezerrel emelték az árát, mondván hogy ők minden nap változtatják az áraikat. Most ott tartunk, hogy a befizetett összeget ugyan elismerik, természetesen nem küldik az árut, de a pénzt visszafizetnék. Én a pénzt személyesen fizettem a számlájukra. Ők mindenféle adatot ki akarnak szedni belőlem, kéne nekik bankszámlakivonat és minden más létező adatom. Van ehhez joguk?A befizetési bizonylaton ott a címem nevem, de nem hajlandóak visszaküldeni a pénzem, csak ha az összes adatomat kiszolgáltatom nekik. Milyen követelésük lehet? Megtehetik-e hogy nem postáznak vissza pénzt? Ja, amúgy nincs saját bankszámlám. Mit lehet tenni?
2016. júl. 14. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a webáruház felhasználói feltételeiből:


"A költségtérítés szintén átutalással működik ugyanarra a kártyára vagy Paypal fiókba, ahonnan az összeg hozzánk érkezett"


Ezeket a feltételeket te a rendelésed során elfogadtad, tehát nem követelheted, hogy a pénzedet postán kapd vissza.

Milyen adatot követelnek tőled, amit a rendeléssel nem bocsátottál amúgy is rendelkezésükre? (Neved, címed, telefonszámod biztosan meg kellett adni.)

Ha nincs saját bankszámlád, az ügyfélszolgálattól kérdezd, ebben az esetben mi az eljárás, hogyan kaphatnád meg a pénzt esetleg családtagod számlájára.

Bankszámla kivonatot egyébként valószínűleg nem követelhetnek tőled, azon ugyanis olyan bizalmas adatok lehetnek, amihez nekik semmi közük. Milyen célból kérnék a bankszámla kivonatot, kérdezted?

2016. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak bankszámla számot kértek,amire visszautalhatnák, nem bankszámla kivonatot.
2016. júl. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

itt a trustpay levele Dear client ,

If You want to return this payment, please, send us a payment confirmation, Your bank statement not older than three months and attached file.


Thank You,



With kind regards


Karin Szecsanyiova

Karin Szecsanyiova


Továbbá kérik hogy töltsek ki egy nyomtatványt amit megpróbálom még bemásolni valahogy

2016. júl. 16. 14:14
 4/7 A kérdező kommentje:

Trust Pay, a.s.


Za kasárňou 1


831 03 Bratislava


Slovak Republic


Name and surname: _______________________________


Address: _______________________________


Birth date: _______________________________


Birth No: ____________________________


Subject: RETURN PAYMENT


Dear Payment Institution,


On ______________ I have provided the deposit of amount ___________ in currency _________ to your bank account: __________ _ .


I am sending you my account statement confirmation about realized transaction in the attachment as the proof of payment. I hereby kindly ask you to return the payment back to my bank account:


Account number:.................................................


Bank name:........................................................


Account name:.................................................


Currency:...........................................................


With kind regards


In_______________ on _______________


____________________________


Signature


Attachments: Original transaction detail (ftc.)


Bank account statement (ftc.)

2016. júl. 16. 14:21
 5/7 A kérdező kommentje:
megint bedobtam a fordítóba és megint csak a bankszámlakivonatot adta ki ami ne legyen régebbi mint 3 hónap. Ez az első dolog amihez szerintem nincs közük és ahogy olvasom szerintetek sincs. Továbbá születési adataimhoz sincs közük, adtam nekik egy bankszámla számot hogy odautalják de nem fogadják el, csak akkor ha kivonatot is küldök. Akárhogy veszem nekem nagyon zsarolás szagúnak tűnik. A fogyasztóvédelemmel már leveleztünk, egy az egyben a csaló banda pártját fogják, volt pofájuk azt írni, hogy a trustpay csak azért kéri ezeket az adatokat hogy a befizetést tudják azonosítani. A befizetési bizonylaton nekem csak a nevem és címem szerepel a személyes befizetés miatt, szóval akkor mit is akarnak és mivel beazonosítani??? Rendeltem már online, és ha gond volt a cég oda fizette és úgy vissza a pénzt ahova csak kértem. És eddig minden cég postázott pénzt. Ja és egyik cég sem magyar központú. És a kitöltendő dokumentummal sem igazán értem mit akarnak a signaturával, miért nem elég ott a név? Hogy tegyek oda aláírást? A dokumentum is kéri a bankszámlakivonatot? Vagy ott elég csak egy bankszámlaszám?
2016. júl. 16. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyomtasd ki a dokumentumot, töltsd ki, írd alá, szkenneld vissza. Gondolom, azért kell az aláírásod, hogy biztos legyen, hogy te kérvényezed a visszafizetést az adott számlaszámra, nem a szomszéd Mari néni. a születési helyed és dátumod megadása is ezt a célt szolgálja.

A bankszámla kivonatot, mint fizetési bizonylatot kérik, igazolásként a létrejött tranzakcióról. Mivel te készpénzt fizettél be a számlára, neked a banktól kapott fizetési bizonylatot kell elküldened.

Ezen kívül meg kell nevezned egy bankszámla számot, ahova a visszafizetést kéred. Mivel neked nincs saját bankszámlád, kérdezd meg az ügyfélszolgálatot, más személy számlaszámát elfogadják-e. Hogy lássák, ez egy létező számla, küldhetsz róla kivonatot, ahol a tranzakciók részleteit kisatírozod, mert azokhoz valóban semmi közük.

Azon, hogy nem postázzák a pénzt, kár dühöngened, a felhasználási feltételeik egyértelműek.

2016. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A PICI válasza:
Én is rendeltem tölkük ,ma érkezet meg ,röviden 2017.04.12 rendelés feladása, 2017.04.26 csomag érkezése.
2017. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!