Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ehhez mit szólnak azok akik...

Ehhez mit szólnak azok akik szerint Magyarország élhetetlen és muszáj külföldre menekülni innen?

Figyelt kérdés
Mindenki (majdnem mindenki) azon sír, hogy itt lehetetlen megélni és csak menekülni érdemes. Ahelyett, hogy azt mondanák meg lehet itt jól élni csak ők nem azok közé tartoznak akik megtudnak. Mi is itthon dolgozunk havonta a jövedelem bőven milliós összeg. Házunk hatalmas, több autó egyszerre és nagyon sok millióba kerültek. Jobban élünk mint a legtöbb ember aki kiment dolgozni (diplomások). Persze a kinti minimálbérből lehet, hogy többre futja mint az itteniből. Tipikus duma, hogy ott mindenki bére elég az alap megélhetéshez ami igaz is de a luxushoz nem. Aki meg azt nézi mennyi kint a legolcsóbb autó az szerintem borzalom. Itthoni jövedelmünk nagyobb mint azoké a "kintieké" akik szerint itt nem lehet élni csak menekülni lehet. És a környezetünkbe még csomó másnak is. És ezek nem illegális jövedelmek. Gondoltam leírom ne higgyék azt, hogy teljesen élhetetlen az ország max nekik az.

2016. jún. 11. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Aki akar, az jól él itt is.

Sokan keresik a kifogást, ennyi.

2016. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon élni nem azért gázos, mert ne lehetne jól élni. Hanem az instabilitás miatt. Itt a politika miatt állandóan inog a gazdaság, mert ami ma így van, azt hopp, holnap megváltoztatjuk. Ráadásul az élet minden területén szívsz: az egy dolog, hogy jól keresel, de szar az egészségügy, szar az oktatás, szar a közlekedés, a politikusok baromságokat találnak ki, csak hogy fitogtassák az erejüket. Magyarország sajnos sehova nem tart. (Mondom ezeket úgy, hogy én is az átlag felett keresek. Tehát nem csak sírni akarok.)
2016. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

na a napi megmondóember.


Leírom neked is, mint a társaidnak..


Áruld már el, hogy mégis miből van az a legális milliós jövedelem?


Ne annyit írj, hogy vállalkozó... mert van 70ezer vállalkozás Magyarországon, miből havonta 5e-et zárnak be.. a megmaradók 80%a meg nullszaldós vagy veszteséges.



Nem az észt kell osztani, hogy meg lehet élni, hanem elárulni azt, hogy hogyan..



Nem halat kell adni, hanem megtanítani halászni az embereket!



Várom a részletes válaszodat!

2016. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy bírom az ilyeneket. És most milyen választ vársz, hogy körbeszopkodjon mindenki mert te jól élsz? Én is ezer embert ismerek aki teljesen elvan, szülőktől örököl, alá toltak földet-házat-autót, trafikot tolt alá a haver, stb. teljesen más feltételekkel indulnak az emberek. Örülj annak, hogy jó környezetben vagy és jól megy, de senkit nem érdekel. Én pl. pont nem nézem ki milyen autóval jár és mekkora háza van, az ország szegénységét abban mérjük, hogy hány mélyszegénységben élő gyerek van, milyen lepusztult az oktatás, és milyen a közbiztonság. Nézz szét kicsit a komfortzónádon kívül is, meg fogsz lepődni. Bár elhiszem, hogy az ilyen prolikat csak a ház meg a kocsi érdekli, más nem...
2016. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, te nem vagy tisztában a számokkal.

Nézz utána mennyi egy átlagos osztrák és mennyi egy magyar család bevétele, megtakarítása.

2016. jún. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ééééés 13 éves petikét hallhattuk, aki nem is tudja, hogy apu mennyi adót csalt el idén a "vállalkozásából" illetve pont beleszületett abba a 30 családba, ahol apu vagy/és anyu fejes egy multinál.
2016. jún. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Most tenyleg vagy a 15 eves Petiket hallhattunk (iras alapjan valoszinu), vagy a "gyere haza fiatal" programnak maradt egy kis folosleges penze amit arra fordit, hogy diak munka kereteben kommenteloket fizessen.
2016. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
# 3 Tényleg vállalkozás és közgazdász vagyok. Csak úgy neked miért írjam le a vállalkozás részleteit? Mint írtam fent is azért írtam le hogy lássátok milyen szintet eltud érni egy Magyar ember is nem azért, hogy tanácsot osszak.
2016. jún. 12. 12:22
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Aki elmegy ebbe a nagyszerű vállalkozásba dolgozni, annak is van lehetősége a fizetéséből elérni ezt a szintet? Vagy csak minimálbérrel van kiszúrva a szemük és örülhetnek ha bejelentik őket 4 órára?
2016. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Tudod, kérdező, azért érdemes kimenni külföldre, mert ott, ha sikeres vagy, elismerően bólogatnak, itt meg jönnek károgni, hogy "biztos adót csalsz", "biztos kizsákmányolod az alkalmazottaidat", "biztos fideszes politikus rokona vagy" és a többi.


üdv:

egy másik sikeres vállalkozó

2016. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!