Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sírkő felújításnál felhasználj...

Sírkő felújításnál felhasználják a régi temetőben lévő sírfedlapokat ismét?

Figyelt kérdés
Sírkő fedlapokat rendeltem meg, 3 db-ot a betört régiek helyére már elég régen. Két hete a sírköves elszállította a temetőből a régi fedlapokat, s azt mondta, hogy még három hétig várni kell az új fedlapokra. Beépítheti a lebontott régieket az újba? Mindenki ezt teheti?

2016. júl. 16. 16:42
 1/2 metaxxa válasza:
Ha a fedlap betonból van, és az új is abból lesz, akkor igen előfordulhat, bár itt pont nem jellemző. Inkább majd másik sírnál az oldalfalba és köré rakhatják bele. A hagyományos betonozásnál költségcsökkentés miatt szoktak beletenni betondarabokat. Természetesen valamelyest csökken a szilárdság. Sírfedlapnál azért kell az ívtartás is, ott szerintem nem jellemző, ott ahol alatta megfelelő ágyazat van vagy a beton alsó részébe szokták a régi betondarabokat tenni. A fedlapok a te tulajdonod, ha te rendelted meg őket. Valószínűleg a munkamegrendelés így szokott menni, hogy a régit elviszi és hoz egy újonnan öntöttet. A munka megrendelésétől függ minden.
2016. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem értettem, még soha nem újíttattam sírkövet. Rákérdezésre azt felelte a sírköves, hogy a régieket lebontotta és sír feltöltésére használta fel. Remélem, valóban így van. Múlt héten elkészült a három új fedlap, vastagabb, mint az előző beszakadtak voltak és nagyon szép.
2016. júl. 25. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!