Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy bebuktatta...

Mit jelent az, hogy bebuktattak egy vállalkozást?

Figyelt kérdés
A tv-ben egy bűnügyi műsorban azt mondták, hogy "..a bűnbanda nem az első vállalkozását buktatta be". Ablakot lehet bebuktatni de vállalkozást? Mit jelent ez? 15/lány

2016. júl. 26. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Felszámoltatják úgy a vállalkozást, hogy az rengeteg adósságot hagy maga után amit később nem lehet behajtani senkin.
2016. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ilyen létezik? Az csak le van tán valahol jegyezve, hogy kik a cég vezetői vagy gaztevői, nem? Azokat utána börtönbe lehet zárni, nem?
2016. júl. 27. 06:10
 3/4 anonim ***** válasza:

De ilyen létezik? Az csak le van tán valahol jegyezve, hogy kik a cég vezetői vagy gaztevői, nem? Azokat utána börtönbe lehet zárni, nem?


Igen, létezik. Nem minden vállalkozás sikeres.

Ha a felszámolási/csődeljárási elszámolás alatt úgy viselkednek ahogy kell, teszem azt, betartják a kielégítési sorrendet (tehát hogy a meglévő vagyonból milyen sorrendben fizetnek ki hitelezőket, embereket), akkor nem kerülnek börtönbe, függetlenül attól, hogy marad e hátra tartozás vagy sem. Pénztartozás miatt amúgy sem lehet senkit sem elítélni, nemzetközi emberi jogi egyezmények kb mindegyike tartalmazza ezt, egy, kettő, aki tartozik az a legtöbb esetben a cég, s nem annak a vezetése. Jogilag két külön személy. Ha megszegi a csőd/felszámolási eljárás szabályit úgy saját vagyonával felel a vezető az okozott kárért, de erre nagyon szoktak ám figyelni. Ha meg gazdasági jellegű bűncselekmény történik úgy értelemszerűen az elkövető felel érte, de ez már más történet.

2016. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen? Ezt nem tudtam. De ez jól van így? Akkor ha én vállalkozóként mondjuk csődbe vinnék egy kisboltot és nem fizetnék a helyi termelőknek mondjuk a mézért, borért vagy kenyérért és a tartozás miatt a pék csődbe megy, akkor engem nem lehet elverni? Ha jól értem, ha ez így van, akkor ez nem jól van így! :-( Tisztességes ez, hogy ezt hagyják, hogy úgy legyen?
2016. júl. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!