Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Zálogházban visszamaradott...

Zálogházban visszamaradott aranyok ára a nettó árat tükrözi, ha nem, akkor mennyit számolnak rá?

Figyelt kérdés

Engem nagyon csúnyán átvágtak az Orexban,sokan(más zálogosok,egyebek) buzdítottak feljelentésre is,de végül elálltam ettől.

Zálogban visszamaradott ékszert akarok venni. Az ott megszabott ár,"általában" az arany nettó tényleges értékét tükrözi,tehát amennyi a világpiaci árból van számítva? Ha nem így van,akkor mit tesznek még rá az árra?


Nekem azt mondták,visszamaradott arany-ékszerekkel járok a legjobban.


Mivel már annyira paranoiás vagyok,azt fontolgatom,viszek mérleget a zálogba,lemérem én,hogy mennyi a súlya(Pl kaucsukot vettem,ahol vettem 6 g arany volt bennem,másik zálogban már csak 5.7 :D )és megszorzom a megfelelő karát (tájékoztató,aranyarfolyam.hu,vagy egyebek) grammonkénti árával,hadd tudjam,mennyivel vágnak át.


Tehát ez hogyan működik,tudnátok ebben segíteni?

21 éves lány vagyok.


2016. júl. 29. 23:14
 1/1 anonim ***** válasza:

?? Nem értem a kérdést...

A zálogban visszamaradt aranyakat a zálogházak szokták értékesíteni, magasabb áron, mint amennyiért bevették.

Mi köze ennek az OREX-hez?

2016. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!