Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy viszonylag...

Hogy lehet, hogy viszonylag kevés hajéktalan van Magyarországon annak ellenére hogy egy alkalmazotti átlagfizetésből még albérletet sem lehet kifizetni nemhogy lakást venni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 15:06
1 2
 11/13 Sarah Connor ***** válasza:
Olyan sok helyen hallom, hogy több százezer forintot fizetnek. Vajon én mit csinálok rosszul? Nekem mindig 4 órában bejelentett, 8 órában dolgozó, 60 000 forintot fizető állást ajánlanak, s közben elvárják, hogy az angol tudásomat is használjam. Nem szoktam ezeket elvállalni. A minap felvettek egy céghez könyvelőnek, 4 órában fizettek volna 100 000 forintot, s amikor kiderült, hogy van gyerekem -egy nyomtatványon a családi adókedvezményt beikszeltem. :) - rögtön azt mondta, hogy "tárgytalan". Olyan rosszul esik!
2016. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit csinálsz rosszul.

Ne kis magáncégeknél próbálkozz, főleg ne magyar tulajdonú cégeknél.

Ezek a néhány főt, vagy néhány tíz főt foglalkoztató magyar KKV-k nem szeretnek bért emelni, nem adnak cafeteriát, nem adnak versenyképes bért.

Menj multihoz, mindig kell ember, és multinál is van könyvelés, hidd el, nem 100-at fognak ajánlani.

És nem trükköznek a bejelentéssel ott, ahol ezer, vagy több ezer dolgozó van.

Mit kapsz a multitól? Ha el tudod viselni, hogy nincs családias légkör, nem tudja a főnököd a gyereked gluténérzékenységét, mert csak egy vagy a sok közül, de cserébe van cafeteria, kifizetett túlóra, kiadott szabadság!!!, esetleg karácsonyi prémium, céges rendezvények, céges üdülők, nőnapi csomag, Mikulás-csomag, sport lehetőségek, masszázs bérlet, mozijegy, fürdőjegy évente 1x-2x, vállalati hitel, és még sorolhatnám, mik vannak nálunk.

Van a multinak is hátránya, de szerintem az állami szféra és a maszek ennél csak rosszabb.

A maszek nem szeret bejelenteni, nem adja ki a szabit, nem fizeti ki a túlórát, millió ilyen kérdés kerül ki erre az oldalra nap mint nap.

2016. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy provokatív a kérdés, de sajnos igaza van a kérdezőnek, főleg ha a saját lakáshoz való jutási esélyeket nézzük. Ha nincs szülői segítség egy fiatalnak, akkor gyakorlatilag esélytelen átlagbérből egy saját lakást összehozni, főleg Bp-en.


Nemrég olvastam egy cikket, mely szerint Németországban. 4-5 éves átlagbér egy lakást ára, ez a szám idehaza ha jól emlékszem 14-15 év.

2016. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!