Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 éves korom után kaphatom...

18 éves korom után kaphatom én a gyerektartast? Több lent

Figyelt kérdés
szeptemberben betoltom a 18at,azonban meg 12.es gimnazista leszek. anyukammal elek azonban nagyon rossz a viszonyunk, volt hogy megfenyegetett és bántott is.. a barátom és a szülei mindenben támogatnak, felmerült a kérdés hogy odakoltoznek. a gyerektartast kapom addig amíg középiskolába jarok azaz jövő júniusig. nem szeretném kihasználni a barátom szüleit,szuksegem lenne arra amit apa kuld kb havi 60.000ft, illetve ha elköltöznek anyukám jogtalanul kapna a gyerektartast.. mit kell tennem hogy ha elkoltozok én kaphasson meg a gyerektartast?

2016. júl. 30. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
azt hiszem igen. de akkor már nem gyerektartás hanem rokontartás. de nem vagyok benne biztos... de szerintem 18 felett kaphatod.
2016. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt így nem igazán lehet megmondani mert iszonyatos jogszabályok vannak, másrészt oké hogy kapsz még családit ameddig tanulsz 21 éves korodig bezárólag, de azt a szülő kapja, minden esetben. Persze ha költözöl akkor jogtalanul kapná anyud ha logikusan gondolunk bele de itt a jogszabályoktól függ minden. Apukádnál se mindegy hogy utalja vagy az állam vonja le tőle. Ha ilyen terveid vannak mindenképp menj be a családsegítőbe, mondd el nekik a helyzeted és adjanak tanácsot hogy olyankor milyen jogaid vannak amint betöltöd a 18 at a gyerektartással kapcsolatban.
2016. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartást a gyerek UTÁN a SZÜLÖ kapja, nem a gyereknek jár.


18 éves kortól nincs gyerektartás, csak rokontartás, ezt eleve nem kötelezö adni, nem minden esetben jár.


Ha te kapod, akkor viszont attól kezdve anyádtól SEMMIT nem követelhetsz (sem pénzt, sem egyebet).

2016. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!