Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en licitálás. Hogyan...

Ebay-en licitálás. Hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
Eddig csak fix áron vásárolgattam, azzal semmi baj. Most viszont ritkaságokat akarok venni, licittel vannak fent csak, de van erre valami mód hogy a legjobb áron hogyan szerezhetem meg? Sose licitáltam még, nem nagyon tudom hogyan megy ez? Pl hátra van még vagy 3 óra, akkor most licitáljak, vagy csak a végén majd? Vagy ez mindegy?

2016. aug. 6. 00:04
 1/1 anonim válasza:
100%

Érdemes a végéig kivárni, és látni is fogod, hogy a legtöbben akár az utolsó percekig várnak egy licittel, mert annál kevesebb idő van felverni az árat. Egyébként a licitálás egyszerű logika alapján történik: te megadod a legnagyobb összeget, amit hajlandó vagy kifizetni az áruért, az eBay ezt eltárolja, de titokban tartja, és csak annyit licitál az árura a nevedben, ami feltétlenül kell ahhoz, hogy megnyerd, a kereteiden belül. Ha valaki rádlicitál, de még a megadott maximumodon belül, az eBay automatikusan fölé fog licitálni a nevedben egy minimális összeggel. Ha valaki átlépi a te megadott maximumodat, akkor az eBay már nem licitál helyetted, hiszen arra már nem adtál engedélyt.


Mondok egy példát. A licit 5 eurón áll. Te megadod, hogy 20 eurót még hajlandó vagy kifizetni érte. Az eBay erre a nevedben licitál 5.5 euróval az árura. Ha valaki eztán licitál 7 euróval, akkor az eBay a nevedben automatikusan 7.5 euróra viszi fel az ajánlatodat, és ezt addig csinálja, ameddig mások licitálgatnak az ajánlatod fölé, és az ajánlatod a 20 eurót el nem éri. Természetesen ez az automatikus licitálás más felhasználók számára is ugyanígy történik, úgyhogy végsősoron a résztvevők megadott maximumai csatáznak egymással. Természetesen ha a példában az aukció eléri a 22 eurót, és te meggondolod magad a maximum összegeddel kapcsolatban, ismét megadhatsz egy friss maximum összeget, mondjuk 25 eurót, és így tovább.

2016. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!