Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán hogyan tudok fizetni?...

Vaterán hogyan tudok fizetni? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Ha nem utalással akarok, akkor postán kell majd fizetnem, vagy, hogyan?

2016. márc. 17. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eladó általában pontosan leírja, milyen fizetési módot fogad el.
2016. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, a Vaterán 98%-ban utalásos fizetés van.

A postai csekk, amivel pénzt tudsz feladni piszok drága mulatság: 10.000 ft-ig 680 ft a feladás díja.

Ráadásul akkor az eladónak is várnia kell a postást vagy bemenni a postára, ha napközben dolgozik - ezt nem mindenki tudja megoldani...


Azt javaslom - ha még nem licitáltál - hogy licitálás előtt kérdezd meg az eladótól, lehet-e rózsaszín csekken fizetni,

De én inkább azt javaslom, nyiss egy számlát - gyorsan megtérül a számlavezetési díj ára: nekem pl. havi 580 ft-ért ingyenes minden utalás.

2016. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na jó, bocsánat, lehet, hogy túloztam a 98 %-al, mert eszembe jutott a futáros-utánvétes megoldás és a webox is azt hiszem helyben fizetős.


Kérdezőnek: arra figyelj még, hogy csak a terméklapon (az aukció oldalán) megadott szállítási módokat lehet választani.

Ha ettől eltérőt szeretnél, akkor licitálás előtt feltétlenül egyeztess az eladóval a kérdések és válaszoknál.

2016. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Vaterafutár előre utalással / MPL PostaPontig azt jelenti, hogy az eladó előre utalás után küldi a terméket PostaPontig, azaz olyan, mint a postán maradó, tehát a postán veszed át.


Ha nem tudsz utalni, akkor még van egy olyan megoldás, hogy az eladó bankjánál (pl. mondjuk CIB Bank) befizeted a számlájára készpénzben - de ezt is egyeztetni kell előre az eladóval, mert vannak olyan számlacsomagok, ahol ilyenkor felszámolnak kezelési költséget AZ ELADÓNAK.

nekem egyszer befizetett egy vevő egy 500 ft-os terméket és a bank levont 260 ft-ot a befizetésért :-(

2016. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te most jutalék fizetésről beszélsz?
2016. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4


És a Postapontingos verziónál küldenek levelet, vagy csak simán bemegyek a postára, és kézhez kapom a terméket?


5


Nem.

2016. márc. 18. 23:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerencsés esetben az eladó értesít a feladásról és másnap bemehetsz érte, de a Posta is értesít emailben a csomag érkezéséről.
2016. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!