Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen kevés Magyarország...

Miért ilyen kevés Magyarországon a minimálbér? Mi oka lehet ennek?

Figyelt kérdés
2016-ot irunk és a minimálbér csak 73.000 ft!!nevetséges..egy közmunkás aki nem csinál semmit , a semmiért kap 52.000 ft-ot, fel kéne vinni a minimálbért 100-110 ezerre, a közmunkabért meg levinni 30 ezerre igy lenne az igazságos

2016. aug. 10. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert a magar egy buta balkáni nép és a társadalmi elrendeződés önpusztíató mechanizmus.


3 kapu a pokolban, 2 őr, és egy valami. A valami oda megy az 1.kapuhoz, megkérdi, mit csinálsz te ördög?


Őrzöm az üstöt, amiben franciák forrnak, ha egyik kimászna visszalököm a vasvillával.


odamegy a másodikhoz, azt mondja: az angolokat kell visszalökködnöm az üsdbe ezzel a villával...a 3. üstre néz, megkérdi a 2. tól, ott miért nincs őr.


Oh, hagyjad, ott magyarok vannak, ha az egyik kimászna az üstből, a többi úgyis visszahúzza.


A kommunista bérrabszolga berögződés meg borzalmas. Aki mást mond HAZUDIK.

2016. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Kérdés, hogy te megkeresed a munkáltatódnak azt a pénz, amiből neked ki tudja fizetni a 100-110 ezer forintot? Ha fölötte keresel neki, akkor többet kapsz. Hülyeség az egész minimálbér meg a közmunka is.
2016. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
2: Tipikus tajmagyar HAZUGSÁG. Szerinted aki itthon takarít 69E ért külföldön a minbér fél milla nettó, akkor 5× gyorsabban fog takarítani? Ugyanúgy.
2016. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 igen megkeresem, megkerestem mindig is. Mégse adtak többet, sőt lecsesztek a semmiért.
2016. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

A minimálbér emelése nem oldaná meg a bérek problémáját. Ez közgazdaságtanilag nonszensz lépés lenne. A jelenlegi mértékű emelgetés még egy ésszerű határon belül van, ennél nagyobb léptékben sokkal több káros hatása lenne, mint pozitív.


Amúgy meg lehet nézni azt is, hogy a nyugati országokban hogy áll a minimálbér. Rengeteg helyen nincs is ilyen, mégis jobban keresnek az emberek. Ott van pl. Svájc, amiről nehéz azt mondani, hogy rosszak a bérek, és a minimálbért hírből sem ismerik.

2016. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

És ki fogja kitermelni ezt?

Vagy kitermeled neki?

Igen utolsó kint dolgoznak is,itthon b..sznak a melóra.

Elvannak.

Múltkor az okmány irodában 5 pultból működött kettő,a 3.-ban a kis csaj a körmét reszelgette,mondom ez a munkamorál vagy hogy vagyunk?Nekem dolgom van várnak,én dolgozok önökkel ellentétben.

Tehát nekem senki se sírjon hanem dolgozzon és tegyen magáért.

Én odateszem magam pl,teperek,képzem magam,mindig is ezt tettem amikor keveset kerestem akkor is.

És nem minimálbért keresek,ennyi tenni kellene érte de amíg ilyen a munkaerő mint Magyarországon addig shut-up legyen,előbb dolgozni kellene PONT.

2016. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
#3-nak ment a válasz.
2016. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Egy cég életében van aki termeli a pénzt és van ami ahhoz kell, hogy más tudja termelni a pénzt. Nyilván egy takarítónő nem fog 5x annyi pénzért 5x annyit dolgozni, de a munkája hozzájárul, hogy a termelő emberek 5x annyit hozzanak a céghez, akkor megkaphatja a több fizetést. nyilván a cégnek 5x annyi bevétele van, mert ha nem, akkor becsukják a boltot.
2016. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

2 példa a kérdezőnek:

Elhelyezkedsz egy munkahelyen, ahol kapsz mondjuk netto 120 ezret. Dolgozol is serényen. És van a portás, aki egész nap támasztja a fejét, minimálbérre van bejelentve 73 ezerre. Megemelik a minimálbért, a minimálbéres kap 110-et, de meg 120-at. Hogy érzed magad ezek után? Nyilván úgy, hogy semmivel nem vagy jobb a a többinél, hiába is tudsz többet valamiben.

A minimálbér emelés rendszerint áremelkedéssel jár együtt (megnövekedett kereslet),ezért a minimálbéresek előbb utóbb ugyan ott lesznek (követelik a 150 ezres minimálbért), de akik meg fölötte vannak, azok meg jól megszívják.

Nem a minimálbért kell emelni, hanem a munkaerő piacon eladható szakmákat kell tanulni.

2016. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyet kellene megérteni, a hozzá adott érték számít,minél nagyobb annál fontosabb vagy,minél fontosabb vagy annál többet keresel,PONT.

Kutyát nem érdekli a takarítónő élete,mert helyére holnap hozok annyi embert amennyit akarsz egy falunyit hozok neked.

Próbálj meg a helyemre,helyünkre találni IT fejlesztőt,konkrétan hiány van belőlünk nincsen ember,nem találnak a cégek annyit amennyit akarnak.

2016. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!