Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon a minimálbér...

Magyarországon a minimálbér most elég a következő életkörülményekhez?

Figyelt kérdés

-Saját tulajdonú garzon panellakás Budapesten


-Evésnél, alvásnál, munkába járásnál magasabb igények nincsenek


-Pénzfélretevés nincs


-Szórakozásnak maximum internet, semmi étterem, szórakozóhely, utazás



2013. febr. 23. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Talán
2013. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem elég!!!

Kb. 63000Ft a nettó minimálbér,az árak ott vannak,ahol Nyugat-Európában(élelmiszerre gondolok).

Ebből a rezsit is nehézkes fizetni,utazásra tuti nem marad belőle,szórakozásra sem jut.

2013. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha fizetned kell albérletért, akkor nem, de ha annak árát félre tudod tenni, akkor szerintem minimálbérből is össze lehet spórolni egy garzon panellakás árát.
2013. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd mar el utolso, hogy szerinted hogy????
2013. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A saját lakást úgy érted, hogy már megvan, és csak fenntartani kell, vagy össze akarod spórolni? Csak mert azt írod, pénzfélretevés nincs, ez zavart meg kicsit.

Ha már megvan a lakás, akkor elég, különben nem.

2013. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

64 nettó akkor a bevétel:

minusz 10500 Bkv bérlet, mert ugye munkába járni kell, marad 53500 Ft az alábbiakra:

rezsi: víz, villany, gáz, közösköltség, távhő, internet(tv ne legyen és telefon se)

kaja:Étel-ital

DE akkor nem jött közbe orvos, csőtörés stb...


Sztem kizárt.

2013. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a lakás saját, akkor ki lehet belőle jönni, szűkösen.


Én éltem minimálbérből, 60.600 Ft-ból még tavaly és saját lakásom volt, kijöttem, de nagyon szerényen.


Villany: 7250 Ft

Víz: 3000 Ft

Gáz: 8500 Ft

BKV bérlet: (2011-ben!): 9800 Ft

Havi bevásárlás: 26.000 Ft

Internet és mobiltelefon: 4400 Ft


Megtakarítás: 1650 Ft/hó


Egyébként nagyjából ennyi fér bele a minimálbérbe, több nem nagyon. Dolgoztam külföldön is, a minimálbér ott sem ért sokkal többet, csak átszámítva.

2013. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: közös költség, szemétdíj nem volt?Nálunk a panelben 14eFt/hó a költség és 40 nm.
2013. febr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Utolsó: közös költség, szemétdíj nem volt?Nálunk a panelben 14eFt/hó a költség és 40 nm."


Közös költség nem volt, nem panelban laktam, lakom. A szemetet, amim volt, szelektív gyűjtőbe vittem, az otthoni szemetest nem használtam. Egyébként 6500 Ft volt fél évre a szállítás, de csak havonta 2-szer volt ürítés, ezért ilyen olcsó.

2013. febr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!