Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A külföldi fizetésekhez miért...

Es_tut_weh kérdése:

A külföldi fizetésekhez miért nem szeretik hozzárakni az ottani költségeket is? És a magyarok miért panaszkodnak annyit mikor az osztrákok se élnek sokkal jobban?

Figyelt kérdés

Ha szóba kerül pl. AUsztria, minden magyar vérszemet kap és harsogja hogy 1100 eurós mosogató fizetés!


Arról már nem beszélnek hogy :


1. Lemész egy sörre és 3,30 eur az OLCSÓ helyen.


2. Betolsz egy levest egy itallal egy átlagos étteremben és 10 euró és ez az olcsó hely.


3. Egy 40 nm-es lakás vidéki városokban is simán 100 ezer eurós nagyságrend.


4. Minden szolgáltatás méregdrága, semmivel se tudod könnyebben kifizetni mint ha otthon vennéd igénybe otthoni bérből otthon.


5. Ha pl beszarik a kocsid többszörösébe kerül a szervíz. De fenntartani is többszöröse, mert pl a biztosítások nagyon húzósak.


6. Az élelmiszerek terén talán a legjobb a helyzet, azok valóban nem ötször annyiba kerülnek általában, "csak" kétszer annyiba átlagosan.


7. A többiről meg felesleges beszélni, mert az életminőséget nem az határozza meg hogy hány iphonet tudsz venni a fizetésből vagy egy gamer pc hány havi fizetésed.



Összességében az átlagos osztrák mondjuk bolti dolgozó egyáltalán nem él kiemelkedően.


Nincs szép háza, se szép, új AUDIja. Sőt, autót is nehezen tarthat fenn, jobban jár ha tömegközlekedik.


Emellett bérlakásban él, mert a nettó 1100 euróból "kicsit" nehéz összeütni a 100 ezres lakáskát. Ugyanúgy ahogy otthon 80 ezerből nehéz 8 milliós lakást venni a kisvárosokban.



És ennek ellenére az osztrákok tök boldog emberek, nem rinyálnak hogy kizsákmányoló kapitalizmus.


A magyarok meg 0-24 siránkoznak hogy mekkora moslék az egész, holott alig alig élnek rosszabbul pl az osztrákoknál.


Mi lehet ennek az oka? Genetikailag vagyunk depis nép?


2016. aug. 13. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy miért depis a magyar, az osztrák meg miért vidámabb? Mert zsiványtanya vagyunk. Ilyen egyszerű. Mi magyarok szeretünk mások kárára előbbre jutni, másokat lenyúlni.

Egy hasonlatot hadd mondjak. Én kettős életet élek, iparvárosi panellakó vagyok és a falu széli önellátó szülői házban is sokat vagyok. De nagyon meg szoktam döbbenni azon hogy a zord falusi körülmények közt parasztként nagyságrendekkel vagyok boldogabb mint diplomásként a városi "luxusban". Hogy miért? Mert falun amiért megdolgozok annak 100 %-a az enyém. De városon hiába van csicsás lakásom és jól fizető diplomás állásom, sok a lenyúlás. Ha levegőt veszek tán még azért is fizetnem kell. Városon a javaimért kb. 800 %-os teljesítményt kell nyújtanom mert el kell tartanom egy rakás élősködőt. De parasztként a koszban és mocsokban csak 100 %-ot. Sejted már hogy az osztrák miért boldogabb a magyarnál?

2016. aug. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

1. Itthon elmész minimálbérből sörözni?


2. Itthon 3000 forintért eszel étteremben minimálbérből?


3. Hát igen, ott tényleg a gazdagoknak van a házvásárlás.


4. Mint pl. a korházi ellátás? Lehet, hogy drágább, de az is biztos, hogy jobbat eszel ott, mint itthon sok étteremben...


5. Viszont van tömegközlekedés ott is aminek a kultúrája ott a többszöröse az itthoninak és tisztábbak/modernebbek/gyorsabbak a járművek.


6. Én ezt nem vettem észre, de legyen...


7. Őőő... oké.


Ott nincs akkora létbizonytalanság...

2016. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott sem élsz úgy, mint egy király minimálbérből, de közel sem halsz éhen.


Ami pedig fontosabb, hogy jobb a közérzetem ott. Szóval minden mellette szól...

2016. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk a minimálbéres nem azon gondolkodik, hogy ha beszarik a kocsija, miből fizeti a szervizt, hanem azon, hogy ha megveszi a bérletet, hónap végén lesz-e mit ennie. A minimálbéres nem tart fenn bérlakást, de még egy szobát se nagyon. Sörözés, étterem elérhetetlen álom neki.

Ausztriában, ha véletlen elveszíted a minimálbéres munkádat, a segélyből se halsz éhen és nem hajtanak el közmunkás rabszolgának se.

2016. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A depresszió, a mindenhez való negatív hozzáállás, egymástól idegenkedés nem a genetika miatt van. Sajnos ez szülőkről gyerekekre száll már évtizedek óta. A magyarok születéstől kezdve alkalmazkodnak a negatív környezethez, és ők is azzá válnak. Félnek önfeledten örülni, mert nem az a "normál". Vannak 56-os leszármazott külföldi rokonaim, és ők teljesen másak.

Sok országban a természetes viselkedés a jó kedv, a mosoly. Sok helyen jártam a világban, pl az USA-ban, Ausztráliában, Németországban, és elképesztő mennyivel barátságosabbak az emberek. Simán szóba áll mindenki egy idegennel, köszönnek, nyugodtabbak. Pl láttam olyat, aki a buszon tökegyedül elkezdett énekelni jókedvében. Itthon úgy nézne rá mindenki, mintha földönkívüli lenne. Kaliforniában egy gyorséttermi pultos lány mosolyogva integetett nekünk távozáskor, pedig mi nem is köszöntünk. Angliában egy 2 év körüli gyerek a babakocsiból köszönt nekem az utcán, hogy "morning!", szintén ott egy nyugdíjas látta, hogy külföldi vagyok, és behívott a házába egy 10 percre, ahol sütivel és itallal kínált. Számtalan ilyen kis apró dolog történt velem, ami elképzelhetetlen Magyarországon.

Persze külföldön is vannak idegbeteg őrültek, meg itthon is jókedvű emberek, csak az általános viselkedés nem az.

2016. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Séf fiú, már skizofrén is lettél a sok kannás bortól? :D Eddig folyton a nyugati mekis fizetéseket istenítetted.


Amúgy ha pl. egy hotelben dolgozol Ausztriában, ingyen kapsz szállást és kaját, úgy már lehet félretenni pénzt.

2016. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább idd le magad ma is, akkor talán nem hordasz össze ennyi hülyeséget. Tegnap már úgyis bevallottad, hogy alkoholista vagy.


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__80..

2016. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!