Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hagyatékként örököltem egy...

Hagyatékként örököltem egy szobányi könyvet, vannak benne újak, régiek, lexikonok, stb. Találtam egy 1890-es, és egy 1915-ös régi könyvet, egy 1920-as pici imakönyvet, szerintem a borítása csont lehet (kemény). Érhetnek ezek valamit egyáltalán?

Figyelt kérdés

Bács-Kiskun megyében van olyan becsüs aki korrekt felvilágosítást tudna adni?

Gondolkoztam könyvfelvásárlón is, de ahogy utána olvastam minimális összegekért vinnék el. A könyvek darabszáma összesen kb. 1200


Köszönöm a segítő válaszokat!


2016. aug. 15. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
antikváriumban csak a nekik értékes könyveket veszik meg pár forintért.
2016. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor érdemesebb eladni darabonként :(
2016. aug. 15. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Antikváriumban csak lehúznak. Ha más nem, Vaterán vagy könyves oldalakon (pl. bookline) nézd meg, hogy melyik könyvet kb. mennyiért árulják, az alapján viszonylag jobban meg tudod becsülni a könyvek értékét.
2016. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. aug. 15. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebből meglehetősen szép jövedelemre tudsz szert tenni, bár kétségtelenül időigényes a dolog. Rendezd össze a köteteket kiadás ideje alapján. A régi könyvek általában értékesebbek. Az újabb kiadású könyvek közül azok az értékesek, amelyeket kis példányszámban adtak ki. A katonai témájú könyvek iránt például nagy a kereslet. De időnként meglepő dolgok vannak, pl. a képregényekért nagyon sok pénzt adnak a gyűjtők. Érdemes egyenként a kezedbe venni őket, megnézni a cimüket, témájukat, kiadási idejüket, rákeresni a neten, pl. www.antikvarium.hu oldalon, és akkor nagyjából meg tudod határozni az értékét. Ha darabszámra kinálod fel egy antikváriusnak, 10 forintot ad darabjáért, ha 20-at igér, akkor fogj gyanut, mert valami nagyon értékeset látott benne. És hangsulyozza, hogy még te lehetsz hálás, hogy elszállitja. Lehet, hogy egyetlen kötetért többet kapsz, ha szánsz rá időt, energiát és nem sürgős az eladásuk. A vaterán vannak időszakok, amikor feltöltési dij nélkül felteheted őket. Az antikvarium.hu-val esetleg érdemes egyezkedni, de ők is olcsón szokták megvenni. Végülis minden antikvárius abból él (jól), hogy olcsón vesz és drágán ad el. Egy 1890-es könyv valószinűleg értékes, hogyha jó állapotban van. Ha megirod a cimét, a kiadóját, akkor segitek a beárazásban. Imakönyvek iránt nincsen olyan nagy kereslet, a "csontboritás" nem tudom mi lehet, de lehet, hogy tényleg különlegesség és értékes. Érdemes figyelni még, hogy nincsenek-e dedikációk a könyvben!
2016. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézelődj ezeken az oldalakon is:

[link]


[link]


[link]

2016. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg judaika témakörben van könyved, az is jó eséllyel értékesithető.
2016. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!