Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Óriási a munkaerőhiány!...

Óriási a munkaerőhiány! Tényleg így van vagy csak néphülyítés?

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősöm nem talál munkát. Frissn végzett orvosok mérnökök, infosokat. Mindegyik budapesti és szinte ingyen is dolgoznának, de nem foglalkoztatja őket senkise. Csak szeretnének egy kis munkatapasztalatot szerezni, azután persze irány külföld.

2016. aug. 18. 17:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%

A mérnök urak pont arról híresek hogy ingyen dolgoznának a munkatapasztalat miatt.


Nettó 300 kiló alatti kezdőfizetésről hallani se akarnak.

2016. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Ja persze, orvos meg mérnök ingyen dolgozna... ezen jót nevettem.
2016. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
20%
* amúgy meg programozókból van a hiány...
2016. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Én statikus vagyok, első fizetésem után otthagytam az építőipart, nettó 136 forintot kerestem, közbe meg egy részeges vasszerelő is többet kapott nálam.

Ez akkor sem állapot hogy egy cégnél egy mérnöknek van a legalacsonyabb fizetése.

Jelenleg mezőgazdaságban dolgozom fizikai munkát nettó 200-ért.

2016. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
nettó 136 ezer *
2016. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
4%
Igen, hiány van. Na persze nem az alkoholista lumpenekből, hanem a szakemberekből. Sajnos nagyon sokan a könnyebb utat választották, és kimentek külföldre, ahelyett hogy Magyarországon segítenék a munkájukkal. Ehelyett leléptek a készbe, és fennhangon mondják, hogy visszajönnek, ha jó lesz. Hát, akkor már ne jöjjenek, maradjanak szépen ott ahol vannak. Az ilyen emberek csak beleülnek a készbe, a saját országuk építése helyett.
2016. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

"Az ilyen emberek csak beleülnek a készbe, a saját országuk építése helyett."


Csak az a baj hogy itt nem az országot építed, hanem a politikusok meg a sógor koma jóbarátaik zsebét tömöd a munkáddal...

2016. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
Itt soha nem lesz jobb, soha nem lesz miért vissza jönni, ugyanis ez az ország képtelen az önellátásra, az önfenntartásra .
2016. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg a kedves orvosok próbálkozhatnának vidéken:)Ott is élnek emberek,betegek is.Budapesten kívül is van élet.

Nálunk a cégnél is keresik a mérnököket,csak kevésnek találják a fizetést.

2016. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
5%

Kis munkatapsztalat kell?


Álljanek be egy kicsit melósnak!


Ja vagy a mérnök úrnak büdös az hogy mosogató legyen meg segédmunkás?


Egyből szakmai meló kéne jó fizetéssel.

2016. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!