Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van ekkora munkaerőhiány...

Miért van ekkora munkaerőhiány Magyaroszágon? Senki nem akar dolgozni? A kapitalisták nem adnak elég bért, vagy mi az oka ennek?

Figyelt kérdés
[link]
2015. okt. 16. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert a legtöbb ember szakképzetlen.


A szakképzettséget nem igénylő állásoknál meg nyilván valami csúsztatás van.

2015. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aki ezt elhiszi az nem 100-as :)


Vegyészmérnökként volt szerencsém néhány érdekes helyhez, lehet mazsolázni.


Fémipari munkás:

-bruttó 74 000-es bér

-papíron 4 nap 6 órában, valóság 6 nap 12-ben

-nincs utazási támogatás

-nincsen cafeteria

-hőkezelőben fémgőzök belégzése, nálam hajhullást okozott 26 évesen, mára helyrejött

-a lyukas hőálló kesztyű helyett nincs másik, saját pénzből kell venni


Szakács segéd:

-bruttó 84 000

-heti 6 nap, papíron 7 óra/nap

-2en főzni 200embernek

-lehet ebédelni, de ha 18-nál több napot dolgozik az ember 1000FT-ot levonnak naponta


Vendéglátós:

-napi 6000

-12-16 óra/nap

-heti 7 nap

-nincs bejárás támogatás

-nincs túlórapénz

-nincs szabi

-nincs cafeteria


Benzinkutas:

-5000/nap (24 órás műszakra)

-1 nap meló 1 pihi, ha a másik kolléga beteg 20óra/nap, alvás a boltban és jön a kövi nap

-nincs szabi

-nincs bejárás támogatás


Műanyagipari gépkezelő:

-5000/nap (10 órás műszakok)

-nincs cafeteria

-nincs utazási támogatás

-ha rossz a gép, ott kell lenni, de nem fizetik

-elvárják az idegennyelvű fordítást (de nem munkaidőben)

-tolmácsolást tárgyaláson

-műanyagipari végzettségem miatt tanácsadás, üzemi próbák elvégzése, kiértékelése

-alapanyag és késztermék raktár menedzselése, mert a főnök barátnője nem ér rá

-csoportvezetővé való előléptetés, azonos fizetésért, mindenki utál, amiért ilyen magas pozícióba kerültem és én lettem a hivatásos lecsesző gépezet

-mindemellett a db számnak meg kell lennie a gépnél, különben arányosan csökken a fizetés


Amikor 26 napra nettó 49 505Ft-ot kaptam, szépen elmentem 1 hónap betegszabira, beadtam a felmondásom és kikértem az összes időarányosan járó szabadnapomat. Persze kedvesek voltak, próbáltak meggyőzni maradjak, nagylelkűen felajánlottak bruttó 200ft emelést óránként.

2015. okt. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!