Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzbeosztási és félretevési...

Pénzbeosztási és félretevési trükköket, technikákat mondanátok nekem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van biztos melóm, levelezőn végzem a fősulit, 70 ezret keresek havonta, már egy éve dolgozom, de egyszerűen nem tudok félretenni. :(

Eleinte nem is akartam, mert élveztem, hogy végre van saját fizetésem szóval költekeztem... De az utóbi hónapokban igazán megtartóztattam magam, egy szál ruhát sem vettem, egy turiba sem tértem be, bulikon se ittam, vagy ettem, mégis mindig elfogy a fizetésem, ill. nem marad annyi, amennyit szeretnék. :..(

20 ezer megy haza, 20-et elköltök erre-arra utazásra, és a maradék 30 valahogy kifolyik a kezemből... Pedig igazán próbálkozok!


Mondjátok el, ti hogyan spóroltok, hogy tesztek félre és mennyiből?

Segítsetek!


2010. ápr. 20. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ne görcsölj rajta,nagyon kevés ez a pénz,gondold el ha ebből kellene még gyereket nevelni, autót javítani stb

amúgy meg amikor megkapod a fizut rögtön tegyél le egy 10-est vagy egy számlára vagy kösd le és kész.

2010. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sokat lehet félrerakni havi 70000ft-ből.

Főleg ha az embernek van 1-2 hitele...

esetleg ha van autó is akkor kész anyagi csőd:tankolás biztosítás súlyadó műszaki estleges javítások.....

na így vagyok vele ÉN.

örül az ember ha el tud menni nyaralni(de még akkor is csak olcsó helyre és akkor is spórol.)

Sajna.

2010. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem nem kell háztartást vezetned. Annak a 30-nak a felét rögtön tedd el !!! Én is így csinálom, tudom hogy ahhoz nem nyúlhatok hozzá, akármi lesz is.
2010. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Én minden este bedobom egy perselybe a tárcámból a fémpénzt. Észre sem lehet venni, 3 hónap alatt mégis összejött belőle 25.000Ft :-)
2010. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
79%
Szerintem meg 22 évesen egyedül, tanulóként ne feszíts meg magad annyira a spórolással! Lesz még alkalmad bőven, hogy kuporgass! Most élj még egy kicsit, ezeket az éveket soha nem kapod vissza! Persze ha mindenképp félre akarsz tenni, akkor csináld (előttem már leírták hogyan), csak azt akartam mondani, hogy ha nem teszel félre százezreket az sem baj!
2010. ápr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a havi költőpénzed oszd be napi vagy heti lebontásban, mennyi kell mindenképpen, hogy kaját vegyél, ezt-azt. amennyire kijön egy napra, vagy hétre, ahhoz tartsd magad. így menni fog, én ezt csinálom. ha 20ezer van kajára, mindenre, akkor utazást vondd le, megmaradt összeget oszd el egy hónapra. kijön mennyi marad kajára, a 30at meg egyszerűen rakd félre, ha kijössz a 20ból.
2010. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
72%

Ha már most ilyen anyagias leszel, mi lesz később... :)

De a titok ott van, hogy olyan állást kell keresni, ahol többet fizetnek. Semmiből nem lehet félre tenni

2010. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez volt a probléma az első hónapokban: a pénz elúszott. Aztán, ahogy itt már többen tanácsolták, azt a megoldást választottuk, hogy egy bizonyos összeget minden hónapban lekötünk, és a többiből élünk. Nekünk ez vált be.
2010. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Nálunk ez bejött: ugyanez volt velünk is,hogy nem tudtuk,hogyf mire megy el elég sok pénzünk. Mi elkezdtünk felírni mindent de még a legkisebb tételt is,ha vettünk vmit.ÉS így visszatudod majd nézni,hogy mik azok a felesleges dolgok amikre költesz...HM?
2010. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem is sokat, valamennyit azért félre lehet rakni 70 ezerből is. Az a véleményem, hogy nincs az a kevés, amiből egy picit ne lehetne megtakarítani,. Ellentétként: nincs az a pénzösszeg, amennyit el ne lehetne költeni. Tegyél félre mondjuk havi két ezret és ha fene-fenét eszik, se nyúlj hozzá. Meglátod, a maradékot is be lehet osztani.
2010. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!