Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valami jó pénzbeosztási/sp...

Van valami jó pénzbeosztási/spórolós tippetek?

Figyelt kérdés
Most kerültem kollégiumba és úgy érzem, ha nem figyelek a pénzem nagyon könnyen elfogy. Szeretnék picit ügyesebben gazdálkodni!

2012. szept. 7. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok kollégista,de szeirntem tudok pár tippet adni.

Én nem egy helyen vásárolok,mindig nézem az akciókat,bérletem úgy is van,ha kell elmegyek messzebre valamiért ami épp olcsó és betárazok belőle. Egy hétre előre lebontom mennyit költhetek (ez most némiképp egyszerűbb,mert hetente kapok fizetést) . Otthonról viszek főttkaját ha dolgozni megyek,neked nemtudom van e lehetőséged főzésre,ha nincsen akkor azt ajánlom keress a környéken valami olcsbb kifőzdét ,jobban megéri mintha ilyen félkész-instant cuccokat eszel,és finomabb is.

Kenyér helyett én zsömlét veszek , szeirntem 1 személyre gazdaságosabb,a mostani kenyerek másnap harmadnap már szárazak,van amelyik penészedik is.. esetleg ha fagyasztani tudod.

A bérlet/rezsi/jegyzet stb nemtudom neked mire van szükséged,azoknak az árát vedd úgy ,mintha nem is lenne a pénztárcádban :D

Én még az apróimat szoktam gyüjtögetni,vagy ha marad a heti pénzből azt is félrerakom . Tisztálkodás : én csak fogkrémből veszek jó minőségűt,ez fontos nekem ,mondjuk az alapvetően sokáig elég 1 tubus ha egyedül hazsnálod. Tusfürdő ,samponból mindig valami akciósat vagy noname-t veszek, hajbalzsamból viszont egy normálisat,de ez is nagyon sokáig elég nekem,nagy kiszerelést veszek.


Remélem találsz valami hasznosat abban amit írtam,végülis egy a lényeg: oszd le a pénzed heti adagokra, tervezd meg előre mit eszel,mit akarsz csinálni (pl egy buli,vagy bármi más program) nekem ezekre is marad ,pedig nem keresek sokat csak nem veszek felesleges cuccokat. Ja az ásványvizet kartonnal veszem,a legolcsóbbat,itt a csapvíz ihatatlan . Ha üditőt kívánok cisnálok bolerot vagy teát . Kávét akciósan szoktam venni,ilyen 3az egyben lónyálat :D

2012. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, imádlak!
2012. szept. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!