Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti beleestetek már ebbe a...

Ti beleestetek már ebbe a dologba?

Figyelt kérdés
New Yorkerben "nagy" akció van. Tegnap vettem egy felsőt 2190 forint volt az "akciós" ára, de itthon levettem azt a matricát amit rátesznek az akciós árura, és a felső EREDETI ára 1990 forint volt.
2016. aug. 22. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

és most mi van? sajnálod azt a 200Ft-ot?


black Friday esetében ugyanazt játsszák el.. föltornásszák előtte az árakat 1,5x-sére aztán adnak egy 30%os árengedményt.


nem kell ezen meglepődni. mi is szoktuk csinálni, a sok hülye meg be is dől neki. Meglátja, hogy kifutó darab, vagy hogy már csak 5 db van, esetleg, hogy 40%al olcsóbb és veszi is meg.

2016. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a marhaságot! Én a boltban meg szoktam nézni a cetlit, ha rá van ragasztva, akkor megnézem az alatta lévőt. De alapvetően megnézem, mennyibe kerül, és eldöntöm, hogy ér-e annyit nekem vagy sem.
2016. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, nekem még nem volt ilyen problémám. Igaz nem is vásárolok a new yorkerben. :D
2016. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is leszedem a címkét, de a NY kissé túl van árazva, nem nagyon szokott 1990-ért lenni felső.

A címkéjük elég jól ragad, teljesen még sosem sikerült sérülésmentesen leszednem, és mivel kb 10 féle ár van rajta, országzászlókkal, szerintem rossz helyen nézed, nem a forintot sikerült megtalálnod.

Talán nem tudtad teljesen lekaparni, és nem látod a magyar zászlót.

Mert csak itt fordult elő velem, hogy azt hittem, milyen jó áron van valami, aztán rájöttem, hogy az más pénznem, nem a HUF.

2016. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Bemalmoztak 200 forinttal xD
2016. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
[link] Hidd el, jót néztem :)
2016. aug. 22. 17:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazad van.

Akkor ez egy átverés.

Én még nem jártam így, pedig én is kíváncsi szoktam lenni, hogy mennyi volt eredetileg, amit akciósan veszek meg.


És hiába hordja fenn az orrát az első válaszoló, mert véletlenül sem arról van szó, hogy belehalunk 200 forintba.

Én sem halok bele, de mégsem szeretem, ha átvernek és hülyének néznek.

Egyszerűen a tudat, hogy egy cég ilyen aljas, sunyi módon próbálja a vásárlóit hülyére venni, akikből él.

Tudod, sokaknak ez elég, hogy ne menjenek legközelebb ebbe az üzletbe. Úgy hívják az ilyet, hogy tudatos vásárló. Nem a 200 ft-ról szól a történet, hanem az inkorrektségről.

Biztos sokan ismeritek a homárt, ez egy fogyasztóvédelmi blog, www.tekozlohomar.blog.hu

Ennél sokkal kisebb sztorik is kikerültek már, arról szól az oldal, hogy a negatív és a pozitív eseményeket is megosztják az emberek, majd a blog gazdája a bolttal is felveszi a kapcsolatot, és azt is közzéteszi.

Ezt mondjuk nem lehet kimagyarázni, hacsak be nem kamuznak vmit, hogy ez egyszeri és véletlen eset volt, elnézést kérnek, és felajánlanak egy utalványt.

A nyilvánosság ereje nem lebecsülendő.

Ne a 200 ft-ért küldd be ezt a két fotót, meg pár szóban a történetet, hanem az igazság kedvéért.

Az átcímkézés csalás, és ha emiatt nem szólunk, kedves első, akkor ne szólj akkor sem, ha a tejet meg a sajtot címkézik át, mert az eljárás ugyanaz. Aztán ha ételmérgezéssel kórházba kerülsz, akkor se legyen egy szavad sem, mert szerinted az átcímkézés elfogadható, ha nem változik többel az ár, mint 200 ft.

2016. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És arra nem gondoltál, hogy az a cimke pl tavalyi vagy előtti és azt rakták rá mert az volt akkor kéznél? És úgy árazták be utólag?
2016. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nem, egy ekkora láncnál nincs olyan, hogy "ez volt kéznél".

főleg mert ha valakinek sikerül ügyesen leszednie a plusz címkét, akkor az eredeti árért viheti az árut.

így, hogy feltöltötte a képet, szerintem elég egyértelmű.

látod, előtte én is azt mondtam, biztos rosszul látta.

de egyébként nem olyan hihetetlen történet az, hogy egy fast fashion üzlet próbálja átverni a vásárlóit.

2016. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Így jár az, aki azért vesz meg valamit mert az "akciós". Csak az árat szabad nézni, és azt, hogy ár/érték arányban akkor, ott neked megéri-e? Még akkor is, ha egy neonreklám hirdeti a termék felett, hogy "az évezred üzlete!!". Reméljük tanulsz ebből, ez a legjobb, amit tehetsz.
2016. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!