Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a hír igaz? A Magyar Posta...

Ez a hír igaz? A Magyar Posta úgy döntött, hogy október 1-től minden 24mm-nél vastagabb boríték csomagnak minősül, feladási díja 1240 Ft.

Figyelt kérdés
Facebookon olvastam, de hírt erről nem találtam sehol.

2016. aug. 24. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem igaz, három okból sem:


1. A 24 mm-nél vastagabb borítékot csak könyvelt küldeményként veszik fel már jó ideje, de ez nem jelenti azt, hogy csomagnak kell lennie. (Ezzel érthető a 24 mm forrása.)


2. Jelenleg egy 1240 Ft-os díj van, ami nem a csomagfeladás, hanem az európai országba címzett max. 250 grammos levélküldemény díja. (Hibás az ár.)


3. Tényleg nincs róla hír. (Tényleg nincs róla hír.)

2016. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
2kg jelenleg a sulyhatar, mi ertelme lenne vastagsagot nezniuk? Egyszerubb azt mondani hogy pl 250g a max. A sok hitelesitett merleg melle minden postafiokba vessznek egy hitelesitett vastagsag merot? ( bar kitudja lehet egy fidesz kozeli vallalkozo raktaraban pihen par ezer eladhatatlan darab :) )
2016. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"A sok hitelesitett merleg melle minden postafiokba vessznek egy hitelesitett vastagsag merot?"


2-es, ha hiszed, ha nem, van nekik :-) Saját 2 szememmel láttam. Pont az 24 mm-es ajánlott küldemények miatt van nekik egy "mintapéldány", aminél vastagabb nem lehet a sima levél.

2016. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Feltételezem van némi köze hozzá hogy postaládáknak mekkora a bedobónyílása,valamint hogy a feladók eddig próbáltak trükközni hogy a súlyhatáron belül kisebb dobozokat is feladtak levélként-nekem is hozott már leveles postás 3 videókazetta nagyságú csomagot.
2016. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

"Feltételezem van némi köze hozzá hogy postaládáknak mekkora a bedobónyílása"


Pontosan. Mivel jó pár sima levél eltűnt amiatt, hogy a postások nem tudták beszuszakolni a postaládába, ezért született meg a postának ez a mérethatára: ha nem fér bele a postaládába, csak ajánlottként mehet.

Nem hiszem, hogy bevezetné a posta, hogy ennél nagyobbak csak csomagként mehetnek - én sem olvastam róla sehol.

De ha mégis: pl. Postai csomagautomatába kézbesítve már 490-ért is fel lehet adni :-) (jó, tudom, az nincs mindenhol...

2016. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
a hír igaz (postás vagyok)
2016. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Kizárt dolog - ugyanis a postások nem szokták több, mint 1 hónappal előtte tudni a dolgot :D

A postán még 2 nappal előtte sem tud senki semmit, általában... :-(

2016. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
58%
Sajnos igaznak tűnik.Állítólag ez régen is így volt, és most visszahozzák ezt a rendszert, amivel azt hiszem nem én leszek az egyetlen webshop, aki bajba kerül. Nekem a postás hölgyike azt mondta, csak a levél megy okt. 1-től levélként, mindegy hogy hány mm-es a bélelt boríték, az már csomagnak fog számítani, az ő nevetségesen drága áraikon. Köszönjük szépen Magyar Posta!
2016. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem mindenhol van csomagautomata, de postai csomagautomatába már 490 ft-ért is szállítanak. Én sok esetben már - amennyiben a vevőnek is megfelel - ezt alkalmazom az ajánlott levél helyett.

Na meg aztán kérdés még, hogy mi lesz az ajánlott, postakész borítékokkal? Mert az is jó megoldás volt.

Igazság szerint maga az ajánlott levél 500 gr felett pl. már drágább (1.045), mint pl. a Vaterafutáros MPL postacsomag (950 ft), amit szintén a posta visz házhoz - 1 nap alatt :-)Postán maradónál meg "csak" 850 ft.

2016. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NAGYIKA75 válasza:
31%

Kedves oldalt látogatók

Sokakkal együtt szeretném azért én is tudni,hogy 2016.Október 1-től pontosan milyen díjszabás lesz a "drága"aranyos Magyar Postánál ezzel a levéltípussal kapcsolatban,mivel én is szoktam sűrűn postázni és nem mindegy,hogy mennyit kell fizetnie egy vásárlónak a kért dolgokért postaköltségnek.Amennyiben igaz a hír,hogy 1240 ft lesz pld 45 gr-nyi súlyú tétel a postán,mert tegyük fel nem fér bele a 24 mm-es vastagságba,akkor valószínűleg maradni fog a vaterafutár ahol elfogadhatóak még az árak azaz olcsóbb mint ez a vicc ár amiről szó van.

Azért azt nem értem,hogy ugyanúgy a Magyar Postán keresztül megy az egész és mégis jóval olcsóbb ez ,hogy lehet?

A posta oldalán a mai napig semmi infó nincs erről,holott tényleg a postásunk is említette,hogy nagy változás lesz.

Kérdésem még,hogy miért mindig az életbelépés után tudják meg az emberek amikor szembesülnek a tényekkel pld postán,majd 1-je után feladáskor,miért nem lehet időben feltenni az oldalukon???

Köszönöm

2016. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!