Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gyorsabb a postán az...

Miért gyorsabb a postán az első osztály, mint a nem úgy küldött levél? (Indoklás lent. )

Figyelt kérdés

Most, ha feladok két levelet ugyanannak a címzettnek, az egyik elsőn megy a második nem, akkor a második levelet direkt félreteszik, hogy 1-2 nappal később vigyék ki, vagy hogy tud gyorsabb lenni ma az egyik levél a másiknál?


Ha egyszerre viszi el őket a postakocsi. Gondolom egyszerre is kezdik őket szortírozni. Ha egyszerre szortírozzák, gondolom egyszerre is viszik őket tovább, stb.

Hol marad le egyik a másiktól?



2016. aug. 27. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem raknak félre semmilyen levelet, az elsőbbségi levél egyszerűen elsőbbséget élvez (ahogy a neve is mutatja), tehát külön figyelnek rá, hogy minél gyorsabban a címzetthez jusson, míg a sima levél csak a szokásos bánásmódban részesül.
2016. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Tehát például szortírozásnál az elsőbbségi előnyt élvez.
2016. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Országon belül különben nagy eséllyel egyszerre ér oda a kettő.
2016. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező a szellemi képességeidet elnézve remélem csak olyan 8-9 éves vagy.
2016. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mert valaki nem lát bele a posta működésébe már szellemileg alulfejlett?


Vagy ezen az oldalon mindenki, aki valamit nem ért és feltesz egy kérdést?


Én kérek elnézést, hogy nem vagyok polihisztor és nem értem miért vannak osztályok a küldéskor és szintén én kérek elnézést, hogy fel mertem tenni a kérdést, hogy miként működnek.


Ígérem, postán fogom tölteni a szakmai gyakorlatomat legközelebb, hogy ne legyek egy 8-9 éves szintjén a szellemi képességeimmel.


Bocsánat, hogy élek, Lexikon Úr!


U.i.: Ennek ellenére nem válaszolt a feltett kérdésre, úgyhogy kérem tiszteljen meg Tudásával és mondja el visszamaradott lelkemnek a választ, hogy ennél is közelebb legyek az Ön képességeihez!

2016. aug. 27. 17:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Megsértődni egy anonim oldalon elég szánalmas. A feltételezéseid rosszak. Az elsőbbségi küldemény egy szolgáltatás, többet fizetsz -> előbb ér oda. Hogy tudnák-e az összes levelet kézbesíteni úgy, mint az elsőbbségit? Biztosan, megfelelő erőforrásokat feltételezve. Gazdaságos lenne? Nem hinném. De a meglévő erőforrásokkal plusz pénzért csináltak egy gyorsabb szolgáltatást is, amit vagy igénybeveszel, vagy nem.


De egyszerű logika: ha azt feltételezzük, hogy egy autó viszi az összes levelet, akkor előbb az elsőbbségit pakolják fel és ha a többi nem fér bele, akkor holnap jön egy másik autó.

2016. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Megsértődni egy anonim oldalon elég szánalmas."


Mert sértegetni nem az?

2016. aug. 28. 00:02
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt hittem ugyan az a válaszoló írt. :)


Természetesen nem sértődtem meg, csak feltettem néhány kérdést számára is. :)


Köszönöm a választ, ment a pozitív értékelés. :)

2016. aug. 28. 00:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor feladod, a postahivatalban a felvevő azonnal szelektál, és az elsőbbségiek egy másik dobozba kerülnek. Így rögtön elkülönül a kettő egymástól. Persze a végállomáson újra találkozhatnak. Van arra is példa, hogy az elsőbbségi 2-3 napig is utazik, meg arra is, hogy a nem elsőbbségi is megérkezik másnapra.
2017. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!