Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha A ország valutájáért...

Feketeruhasember kérdése:

Ha A ország valutájáért cserébe B ország valutája nagyobb számot ad ki, szóval több kell belőle hogy 1-et vehessen A ország pénzéből akkor A ország gazdagabb?

Figyelt kérdés
Nem tudom ennél értelmesebben leírni, remélem valaki érti mit akarok kérdezni.
2016. aug. 30. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem
2016. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jól van, szóval nagyjából érted a kérdést akkor.

El tudod nekem magyarázni hogy megértsem miért?

Valami leegyszerűsített példával amiben nem is kell feltétlenül pénznek lennie, ha van ilyen..

2016. aug. 30. 22:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Zavar az hogy magával a pénzel sem vagyok tisztában hogyan működik és mitől értékes. Szeretném megérteni.
2016. aug. 30. 22:32
 4/11 anonim ***** válasza:
A pénz értékét ma a kereslet kínálat viszonya adja. De most attól mert pl Zimbabweban levágnak 10 nullàt a pénzekről még nem lesz a gazdasága erősebb.
2016. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De hogyan lehetne elmagyarázni, hogy miért nem, amikor nincsen semmi alapja annak, amit felvetsz? Miért kellene gazdagabbnak lennie annak az országnak, amelyiknek többet ér 1 egység pénze?
2016. aug. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

"El tudod nekem magyarázni hogy megértsem miért? "


Egy egyszerű, logikus kérdés, gondolkozz el rajta: ha Magyarországon azt mondjuk, hogy holnaptól bevezetjük az "Újforint" pénzt, 1 Újforint = 100Forint alapon, akkor holnaptól 100-szor gazdagabbak leszünk?

Egy másik példa, nem sok ismeret kell hozzá. 1 ukrán hrivnya kb 4 japán jent ér. Akkor most Ukrajna gazdagabb és jobban élnek ott az emberek?

2016. aug. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem gazdagabbak azt tudom, de azt nem tudom hogy miért? Akkor miért nem minden országnak 1 egység a másik ország pénzéért cserébe. Monjduk 1 USD=1 HUF
2016. aug. 31. 16:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor mégids számít hogy egymáshoz képest mekkora a csereértékuk nem? Mert az euro ára is mindig más.
2016. aug. 31. 16:02
 9/11 A kérdező kommentje:
Pl mikor jobb nekünk? Ha 1 euró 300ft vagy ha 310?
2016. aug. 31. 16:02
 10/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Pl mikor jobb nekünk? Ha 1 euró 300ft vagy ha 310?"


Ez sem teljesen egyértelmű. Attól függ, hogy miből élsz? Abból, hogy a forintban kapott fizetésed euróban költsd el, vagy abból, hogy az euróban kapott pénzt forintban költsd el? Ugyanis ha a forintban kapott fizetésed el akarod költeni valamire, amit euróért tudsz megvenni (akár közvetve is, pl egy telefont, tévét, autót, bármit, amit külföldön gyártanak), akkor az a jó, ha több eurót kapsz a forintodért, vagyis a 300-as euró a jobb. Ha viszont valamit gyártasz, és azt eladod külföldre, ezért eurót kapsz, akkor a kapott pénz annál többet ér, minél gyengébb a forint, vagyis a 310-es euró a jobb. Ugyanígy ha eurót keresel és azt itthon költöd el, akkor neked a gyenge forint a jobb.

Viszont többnyire nincs tisztán ez vagy az. Így van, akinek ez a jobb, van akinek az. Az én cégem (jórészt) euróért ad el, amit aztán itthon költök el jórészt hazai termékekre, ezért nekem a gyenge euró jól jön. Ha jelenleg 250Ft lenne az euró, akkor már megszűnt volna kb 20 ember munkája, ha a költségeink forintban ugyanennyi lennének.

2016. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!