Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tehetek feljelentést a navnál...

Tehetek feljelentést a navnál egy magyar állampolgárra, aki külföldön vállalkozik?

Figyelt kérdés
A személyről azt kell tudni, hogy nagyon átvágott, az volt, hogy jelentkeztem egy állásra, de megbeszéltük, hogy hogyha két három próbanap után nem jön be az állás, akkor hazahoz, de ez nem így történt. A hely nem szomszédja Magyarországnak, és azért vállaltam el, mert a családunknak nincs pénze. De megtudtad, hogy feketemunkásokat alkalmaz, nincs higiéniai lehetőség (tudni kell, hogy ételekkel kellett foglalkozni), nincs pénztárgép sem. Ezek alapján tehetek ellene feljelentést a navnál?
2016. szept. 1. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Az adott ország hatóságánál kellene feljelentést tenni, hiszen, ha külföldi vcállalkozó, akkor minek fizetne bármit is a Navnak?
2016. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. És máshova nem lehet bejelenteni?
2016. szept. 1. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

" aki külföldön vállalkozik"

"A hely nem szomszédja Magyarországnak"

"nincs pénztárgép sem."


Ez alapján nem tehetsz - ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy abban az országban, ahol vállalkozik, kötelező a pénztárgép használata.

Azt megint csak nem lehet tudni, hogy az ottani hatóságoknál nincsenek-e bejelentve?

Nem tudom, hallottál-e már pl. az egyszerűsített foglalkoztatásról? Ilyenkor csak napi bejelentés van, még munkaszerződést sem kell írni.


Amúgy nem ártana, hogy ha többet írnál a dologról: pl. miért gondoltad azt, hogy tényleg hazahoz? (ugyanis, ha valaki külföldön dolgoztat, akkor a kiutazást még esetleg, de a visszautat miért fizetné? Főleg, hogy esetleg Te nem feleltél meg...)

Hogyan mentél ki? Miért nem jött be a munka? stb.

2016. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!