Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tozsde mint munka? mit gondolt...

Tozsde mint munka? mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyit tudsz róla, mióta csinálod, mennyi a tőkéd és mennyit akarsz havonta belőle "keresni", azaz mi az elvárás?
2016. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sz@r úgy tőzsdézni, ha az jár a fejedben, hogy nyerned kell, mert nem tudod befizetni a számlát, vagy a gyereknek kaját adni.


Persze ha van normális pénzmennyiség mögötted, meg egy másik jókora összeg amiből tőzsdézhetsz és az megélhetésed biztosítva van a következő 1-2 évre, akkor lehet.

2016. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha demo verzióban vagy, az kb. olyan, mintha nem is tőzsdéznél... - bocs.

Nem tudom, mennyire ismered a tőzsdei alapfogalmakat, de ha nem, akkor azt is érdemes megtanulni.

Ha élesben akarsz tőzsdézni, akkor:

1.- különíts el valamennyi pénzt, amit NYUGODTAN ELVESZÍTHETSZ, nem fogsz tönkremenni, öngyilkos lenni, stb.

2- keress egy brókercéget, nyiss értékpapír számlát, s kezdj el a pénzzel tőzsdézni.

3 - ha nyersz vele, örülj neki, ha vesztesz, vond le a tanulságot.

4- nézd meg 1 éves eredményedet

És majd ezek után gondolkodj el azon, hogy tudsz-e munkaként tőzsdézni (szerintem nem)


2-es amúgy pontosan leírta: megfelelő tőke a háttérben + megfelelő tőke a tőzsdézéshez. És nem árt, ha sok éves tapasztalatod, tudásod, önfegyelmed, stb van.

2016. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt is hozzátenném, hogyha nem vágod a témát, akkor tanulással kezdj. Itt nem a gazdagodjunkmeggyorsan.com szintű oldalakra gondolok, hanem szakirodalomra. Enélkül meg se próbáld. Ez persze nem jelenti, hogy 1-2 könyv elolvasása tőzsdeguru leszel, de biztosan átértékelsz majd sok mindent, többek közt ezt a kérdésedet is.
2016. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Az előzőek már mindent korrektül leírtak.

Ez is egy ugyanolyan munka, mint a többi. Rendesen meg kell tanulni ez alapokat (évek) és gyakorlatot kell szerezni benne. Up to date tudásra van szükség, tehát naponta állandóan informálódnod kell a gazdasági és pénzügyi és politikai változásokról. És ennek megfelelően cselekedni. Kell fusson előtted egy CNBC és két-három internetes monitoron az árfolyamok és a kötéseid.

Volt eset rá, hogy brókeren keresztül a BÉT-en daytrade-eltem határidőt és a napi limitem 10 pizza volt. Később az internet korszakban szerencsére éppen a csúcson kezdtem el shortolni az aranyat. Na, ott hosszúra ottmaradtam. Az első Görög válságot már metatraderrel egy Million Dollar Pips nevű forex robottal kereskedtem le, 4 hónap alatt megduplázva a tőzsdei pénzeimet. Utána a Volatility Factor robotot vettem meg, azzal kereskedtem. De például óriási szerencsém volt, amikor elengedték a Svájci frankot, akkor éppen jó irányban álltam. Vagy a nem is olyan távoli múlban például néhány embernek elárultam, hogy komoly összeggel shortolom az angol fontot, mert az angolok ki fognak lépni az EU-ból. Mikor megkérdezték mire alapozom, elárultam, hogy Villás Béla jóslatára hagyatkozom, egyik youtube-os előadásában jelentette ki ezt. Többen lebolondoztak. Régóta figyelem a csávót és a hasonló kijelentései mindig bejöttek. És most már a Brexit után láthatjuk, hogy ez is. Szóval nincs pontos recept.


Amúgy van rendes informatikus állásom, és rendes keresetem. A tőzsdézés csak melléktermék, mert van lehetőségem rá munka mellett. És volt olyan 3 év is, ahol folyamatosan buktam. Még szerencse, hogy az előző évek nyereségéből vissza tudtam pótolni a tőkéket.


Ha a demo verzióban jól megy, élesben kizárólag olyan összeggel szabad belépni a tőzsdére, amit nem bánsz, ha elbuksz. Igaz már leírták, de én is szeretnélek erre figyelmeztetni - mert ez az első ökölszabály, amit be kell tartani!

2016. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 attisattis válasza:
Erdemes azt is tisztazni, hogy mennyi befektetessel, milyen kockazat mellett mennyi hozamra szamithatsz. Ezt celszeru egy fuzetbe irni es kiszamolni, de itt fogsz rajonni, hogy ez nehez kenyer. Ha pl. most befektetsz olajipari reszvenyekbe, valoszinuleg 4-5 ev mulva megduplazodik a penzed. Gondolom te ennel valami jobbra szamitottal.
2016. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ha pl. most befektetsz olajipari reszvenyekbe, valoszinuleg 4-5 ev mulva megduplazodik a penzed."


Vagy nem... Gondolj bele, 4-5 évvel ezelőtt mennyivel magasabban volt az olaj ára (120 dollár környékén, most meg 47)

[link]


Szóval erre azért nem mernék megesküdni... Persze, emelkedhet, de mi van akkor, ha végre elkezd teret hódítani az elektromos autó, a nap-, a szélenergia, stb?

2016. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 powell válasza:
47%
Ne próbáld meg, lehet először nyersz, de a vége tuti bukás, hiába a tudás, tapasztalat, a váratlan híreket nem tudod kikerülni és ezekre bizony kőkeményen reagál a tőzsde, ez egy szerencsejáték, bárki, bármit is mond, tapasztalatból mondom, tanulj mások hibájából ha van eszed.
2016. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!