Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rámenős, trükkös budapesti...

Joshy8084 kérdése:

Rámenős, trükkös budapesti aluljárós adománygyűjtők mögött milyen szervezetek állnak?

Figyelt kérdés
Ingyenes szóróanyagnak tűnő naptárat, könyvjelzőt nyomnak a járókelők kezébe, majd fizetésre kérik őket utólag. Ehhez a kevéssé etikus üzleti magatartáshoz alapítványok adják a nevüket? Az ügynökeik ezen felül még hangulattól függően készek beszólogatni, sértő hangnemben szájalni.

2016. szept. 8. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
SEMMILYEN szervezet, pár ember összeáll pénzt "szerezni", de ök privát csoport, nem pedig jogilag elismert
2016. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek mind csalók, a saját zsebükre dolgoznak:

[link]

2016. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vonaton csinálta egy hallássérült csaj pár éve, hogy letett mindenki elé egy-egy tollat, aztán ment vissza, hogy mennyibe fog kerülni. Nem tudom, hogy ez is hasonló történet-e, mint amit ezek a képeslapos csalók csinálnak.


Meggyőzőek tudnak lenni ezek az "adománygyűjtők", ha nem vagy elég határozott, bedarálnak. Sajnos egyszer sikerült is bepalizniuk, tanulópénznek jó volt.

2016. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek után hozzájuk se szólok. Múltkor ugyanis az egyikkel még leálltam vitatkozni, miután felháborodott, hogy miért nem köszöntem, ha már az utamba állt a reggeli hajrában.
2016. szept. 9. 08:23
 5/8 A kérdező kommentje:

Nemrég olvastam, hogy csalók a bohócdoktorok nevében próbáltak gyűjteni korábban.


Ott írták, hogy a csalás a Btk. szerint bűncselekmény és szabadságvesztéssel is sújtható. (2012. évi C. törvény 373. §)

2016. szept. 14. 19:25
 6/8 legion válasza:
Na,tanultal a dologbol azota? Ugye tudod,ha ciganyok csinaljak,az mind atveres? Mar alapbol. Kerj csekket,vagy bankszamlaszamot. Ha megprobal kiterni,ne engedd el a temat,kerd tovabbra is,barhogy probal tekeregni. Szorakoztatoan hazudnak.
2022. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta elköltöztem olyan környékre, ahol se aluljáró, se kéregető. A mások gondjai meg kevésbé érdekelnek, ha nem család, barát, kolléga vagy más szálon kötődik hozzám az illető.
2022. júl. 31. 21:48
 8/8 legion válasza:
Igen,de akarmikor mehetsz olyan helyre,ahol megjelennek. Ha ciganyt latsz magad fele menni,egyertelmuen penzt akar,csak a modszer nem egyertelmu. Mindig kerj szamlaszamot toluk,szorakozz el veluk.
2022. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!