Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Falun élek, ahol 1 hónapja...

Fodiagi kérdése:

Falun élek, ahol 1 hónapja kis boltot nyitottam, vegyes élelmiszer bolt. Sajnos a faluba 3 mozgó bolt is bejár. Lehet-e ellenük tenni valamit? Ha igen mit, és hova lehet fordulni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok mozgó bolt ellenes,de az a véleményem hogy ott van szükség ezekre az autókra ahol ellátatlan a település,és nem ott,ahol van egy nagy bolt is az én boltomon kívül.Nekem fizetnem kell az önkormányzatnak,nekik semmit nem kell fizetni,ezt a polgármestertől és a körjegyzőtől hallottam.
2016. szept. 15. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Így jártál. Meg kell alaposan gondolni, hol nyit valaki üzletet. Annyit tehetsz, hogy akár árakkal, minőséggel, árukészlettel kedvezőbbé teszed a te boltodat.
2016. szept. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Úgy kell belőni a választékot, az árat, a kiszolgálást, hogy nálad vegyék meg, ne a mozgó árusnál.
2016. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Semmit sem tehetsz, ha toluk vasarolnak az emberek, akkoe ok tudnak vmit jobban... Ez van, sajnos, szabadverseny van.
2016. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez a szabadpiac.

Kapitalizmus, ha úgy tetszik.

Mindenki ott nyit boltot, olyan árukészlettel, ahol és amilyennel akar. (természetesen törvényes keretek között).


Nekem semmilyen boltom nincs, de nehogy már bárki megmondja, hogy hol mit nyithatok.

Nem számít, mennyi és milyen bolt van már ott, ha én oda akarok menni egy kis faluba, akkor nem tudod megakadályozni.

Mégis milyen jogon szeretnéd?

Hogy minden pénzüket nálad költsék el, és ezáltal neked nagyobb hasznod legyen?

Pontosan ezt akarja a mozgóboltos is.

Akkor miért is vagy te több őnála?

Ő is fizet adót.

Te is fizetsz adót.

Te a plusz pénzt a fix helyért fizeted, ami neki nincs, emiatt van nehezebb dolga.

Nincs vezetékes víz-, áram-, gáz-szolgáltatása, de nem is vesz el fix helyet a településtől, mire fel fizetne, ha nincs lebetonozva?


Mit gondolsz, még mindig a 60-as években vagy, ahol fizetsz az államnak, és egyeduralkodó lehetsz egy területen?

Ez nem így működik.

Szociban még talán, de ma már meg kell küzdeni a versenytársakkal.

Jól írták, adj oléyasmit, és annyiért, hogy ne akarjanak máshova menni.


Már ne haragudj, de ha van rajtad kívül egy nagyobb bolt, akkor a te logikád szerint te meg sem nyithattál volna. Neked tetszett volna, ha ő is meg akarta volna akadályozni, hogy megnyisd a kisboltodat, mondván már van egy a faluban?

Mégis hogy képzeled ezt?

HA te nyithattál, akkor bárki nyithat.

Olyan meg ma már nincs, hogy ellátatlan település, mert a piaci réseket kihasználták.

Miért nem nyitsz te egy ellátatlan településen, miért másnak akarod megmondani, hova mehet?


Eszem megáll komolyan, hogy milyen emberek vannak.

2016. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

"Ez van, sajnos, szabadverseny van"


Harmadik, szerinted "sajnos"?

Jobban örülnél, ha nem lenne szabadverseny, mindent egyetlen árustól tudnál megvenni, aki kénye-kedve szerint árazhatna be mindent?

Tényleg jobb lenne szerinted, ha nem lenne választék, akár minőségben, akár árban?

2016. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nálunk az ilyen mozgóboltoknak fizetniük kell az önkormányzatnak valamekkora összeget havonta. Legyen az tényleges bolt, vagy akár a Family Frost. Beszélj a polgármesterrel, esetleg képvislőkkel, hogy a falunak egy plusz bevétel lehetne, ha a mozgóboltoknak kellene fizetniük valamennyit. Sajnos a díj nevét nem tudom, de ha jól tudom kb 80000/hó (2000 fő alatti faluról beszélek).

Ettől persze még nem biztos, hogy jobb lesz neked, nem tudjuk, hogy mekkora a faluban ezek nyeresége, vagy hogy esetleg nem járnának-e arra, vagy árat emelnének, vagy simán kicsengetnék. A versenyképességedet esetleg javítaná, viszont arra is készülj fel, hogy lesznek olyan emberek, akik - ha kiderül, hogy miattad nem jár pl a kenyeres, akkor - megutálnak.

2016. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Mi az hogy mit tudsz tenni? Szabad piac van, versenyezz. Add a termékeket jó, jobb áron, jobb kiszolgálással, stb, stb, mint a konkurencia, és majd áttérnek hozzád. Ennyi. Senkinek nem tilthatod meg, hogy ne áruljon ott ahol neked nem jó. Ez nem így működik.
2016. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Minden kedves válaszolónak köszönöm hogy írt!! Mindegyik tanulságos számomra,mindegyik választ hasznosnak,és fontosnak tartom,és igen megszívlelendőnek!
2016. szept. 15. 14:10
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

"az a véleményem hogy ott van szükség ezekre az autókra ahol ellátatlan a település,és nem ott,ahol van egy nagy bolt is az én boltomon kívül"


A gond az, hogy nem a te véleményed számít ebben a kérdésben, hanem a vevőé. Ha ők a mozgó bolttól vesznek, akkor meg bizony nincs igazad (ha meg nem vesznek, akkor a mozgó bolt meg úgysem a konkurenciád).

2016. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most látom, hogy 4-es már kifejtette bővebben, eléggé egyet értek vele.
2016. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!