Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feleségem elhunyt egy hónapja....

Feleségem elhunyt egy hónapja. Hozzáférhetek az OTP számlájához?

Figyelt kérdés
Szóval 25 év házasság után szeretett feleségem elhunyt.Sosem voltak titkaink,tudtuk egymás pin kódját is az OTP bankkártyákhoz,rendszeresen vettünk le egymástól pénzt ha kellett.Most szükségem lenne némi pénzre az ő számlájáról.Hagyatékit még nem indítottam el,OTP-nél nem jelentettem halálát,mert a családi pótlék és egyéb juttatások addig az ő számlájára érkeznek amíg a nyugdíj folyósító el nem intézi a papírmunkát,hogy az én számlámra utalják közös gyermekünk járandóságait.Hozzá férhetek még Bankautomatán keresztül a számlához és tudok levenni pénzt?Illetve ez nem törvénybe ütköző cselekmény,ha halála után van pénzmozgás a számláján?
2016. szept. 16. 03:25
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A halála után nem vehetsz le pénzt a számlájáról, mert ez törvénybe ütközö.

Kérd minél elöbb a hagyaték rendezését, és attól kezdve legálaisan kezelheted a számláját.

2016. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

"Kérd minél elöbb a hagyaték rendezését, és attól kezdve legálaisan kezelheted a számláját."


Ez biztos? Azt sem tudjuk, hogy ki az örökös.

2016. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Törvény szerint nem nyúlhatsz hozzá.

A szükség törvényt bont!

2016. szept. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A következő házastársaddal menj be az OTP-be, és közösen lehet olyan jognyilatkozatot tenni, hogy az egyik halála esetén a számla feletti rendelkezési jog a másik házastársra szálljon. Egyszerű, pár perces aktus, és így kikerüli a hagyatéki leltárt.

Jelen esetben sajnos meg kell várnod a hagyatéki leltárt és végzést.

2016. szept. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

4-esnek! Elég morbid tanács.

Egy hónapja temette el a feleségét, és csak azért, hogy hagyatékolás nélkül hozzáférjen a bankszámlához, most gyorsan kössön egy új házasságot???

- jelenleg gyászol, nem hiszem, hogy egy új házasságon gondolkodik

- egy esküvő kiadásai lehet, hogy többe kerül, mint a fizetendő illeték,

2016. szept. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy most kösse.

Azt mondtam a következő házasságában majd így járjon el, mert van ilyen lehetőség.

Ha tudta volna, és most is így járt volna el, nem lenne ez a problémája még plusszba, azon felül, hogy a feleségét gyászolja.

2016. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!