Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mondhat ilyet egy ügyintéző?...

Mondhat ilyet egy ügyintéző? Szerintetek feljelentsem?

Figyelt kérdés

11 évig dolgoztam külföldön gondoltam hazajövök és családot alapítok.

Hazajöttem vettem egy házat is. Bementem a helyi munkaügyi hivatalba mivel ügye munkanélküli vagyok. Erre kiszámol egy nevetséges összeget járadékként. Ezért egy kicsit felháborodtam rajta, erre azt mondja ha rajta múlna nem is adna, hőbörögni meg menjek oda ahol eddig adót fizettem.


2016. szept. 18. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen igaza van. A segélyt nem a két szép szemedért adják, hanem a befizetett járulékaidért.


Itthon semmit nem fizettél be, így nem is vagy jogosult semmilyen ellátásra.

2016. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Annyi segélyt kapsz, amennyit a közösbe tettél. Tehát semmit. Még örülj hogy egyáltalán kapsz.
2016. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Gondold ezt át fordítva is. Itthon dolgozol 11 évig. Aztán kibatyuzol Angliába. Bebattyogsz a munkaügyi irodába, hogy igényelnél munkanélküli segélyt, mivel éppen munkanélküli vagy.
2016. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk pusztán azzal, hogy vett egy házat már letett egy akkora vagyonszerzési illetéket, amiből jópár hónapig kijön a segélye (meg gondolom a kinti melóból összekuporgatott pénzből is tervez még egy jó nagy adagot itthon elkölteni), tehát valahol mégiscsak jogosan háborodott fel. Az ügyintéző meg akkora bunkó volt, mint ide Laccháza - feljelenteni nyílván nem tudod, de a mostani kormányprogram része, hogy megújítják és emberbarátabbá teszik a mindenféle bürökratikus hivatalokat, tehát ha szépen megírod a véleményed a kellő helyre, lehet, hogy lesz foganatja.
2016. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

"Hazajöttem vettem egy házat is"

És akkor pont arra minimális segélyre van szükséged, amit úgyis csak pár hónapig kapsz?


"Ezért egy kicsit felháborodtam rajta"

Ezt azért meghallgattam volna :)


Feljelenti? Azt a rendőrségen lehet, de annak meg nincs alapja, mivel nem történ bűncselekmény. (Az eszedet külföldön hagytad?) A főnökének panaszkodhatsz, ha úgy érzed, nem megfelelően bántak veled.

2016. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
A hőbörgésed oka, hogy kevesled az összeget, aminek a mértéke nem az ügyintézőn múlik, de azert kiabálsz vele (ismerem a kicsit felháborodtam dolgot). Néztél volna utána ennek, mielőtt hazajössz, aztán akkor megspóroltad volna magadnak az idegeskedést.
2016. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sanyinak ***** válasza:
76%

#4-re

ha kint összekuporgatta a pénzt, akkor van miből élnie, nem kell neki segély.

Vagyonszerzési illetéket más is fizet be és más sem kap ezért segélyt. Hiszen éppen azért fizeti, mert van vagyona!

2016. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
#7: A munkanélküli segély feltételei nemm függnek attól, hogy valaki multimilliárdos vagy mélyszegény. Ez nem arról szól, hogy kell-e neki vagy sem - megilleti. Aki szégyelli, az ne igényelje - ő nem szégyellte, ennyi. Az ügyintéző egyértelműen túllőtt a saját hatáskörén az ügyféllel szembeni véleménnyilvánítással, senki nem kérdezte politikai állásfoglalását vagy hogy mi a véleménye a különböző társadalmi csoportokról. Kb. mintha elmennél egy autószervízbe és a munkafelvevő elkezdené szidni, hogy mekkora hülye voltál, hogy ilyen autót vettél.
2016. szept. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Akkora kamu, mint ide Szamosújlak...

Nem kapsz semmit, mert nem volt itthon jogviszonyod, amiből munkaerőpiaci-járulékot vontak, ergo egy fillér se jár.

de vasárnap esti összeugrasztósnak nem rossz ötlet.

2016. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Így van, kamu az egész történet.


Álláskeresési járadékhoz annak igénylését megelőző 3 évben legalább 360 nap biztosítási jogviszony szükségeltetik, ITTHON. Ha nincs, akkor álláskeresési se jár, még kicsi összegben sem. :)


Ahhoz, hogy álláskeresésire valaki jogosult legyen, kell még olyan jövedelem is a fenti időszak egy részében, amely után munkaerő-piaci járulék fizetési kötelezettség van előírva. Ugyanis az lesz a járadékalap.

2016. szept. 19. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!