Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Bővebben lent.

Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Anyum 1-2 hónapja gyűjt egy fémdobozba 200 100 50 20 -asokat karácsonyra (És már sikerült vagy 30-20 ezret gyűjteni) de én fogóval... belenyultam és vagy 4 -5 ezrest már elvettem

de nagyon bántja a bűntudatom, mert szarul érzem igy magam. Valaki tud valamit hogy elmondjam vagy mit tegyek? Karácsonykor adjak neki 2-3 ezret csak ugy? Vagy mit tegyek?



2016. szept. 23. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

"én fogóval... belenyultam és vagy 4 -5 ezrest már elvettem

de nagyon bántja a bűntudatom, mert szarul érzem igy magam."


Azt el is hiszem: ez már nem gyerekes csíny, hanem konkrétan lopás. Ráadásul, ha 4-5 ezret elvettél, akkor ez többször megtörtént - nem csak egyszer megtévedésből belenyúltál.


Lehet, nem tetszik Neked, amit leírtam, de inkább én világosítalak fel most, mint később a rendőrök.

Nem tudom, mi volt az, ami miatt ilyenre vetemedtél, de az a legelemibb, hogy valahogyan - zsebpénzből vagy bárhogy összespórolj annyi pénzt (vagy ha már lehet, akkor diákmunkázz) amennyit kivettél és a pénzzel a kezedben elmondod, megbeszéled anyukáddal.

Őszintén elmondod, hogy bánt a dolog, ne haragudjon és itt a pénz, visszaadod neki.

Nyilván először haragudni fog - jogosan - de remélhetőleg aztán megbékül.

2016. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon megkönnyítetted most, jövőhéten apával beszélek és elmondom neki és hogy oda adja vagy segítek neki.. vagy ne mondjam el neki?

Jövőhéten zsebpénz, sé vissza adom. 13f.

2016. szept. 23. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha 13 éves vagy, akkor még nem tudsz diákmunkát vállalni.

Nem tudom, hogyan, kitől mennyi zsebpénzt kapsz, de ha abból tudod fedezni a kivett összeget, akkor abból add vissza.

Nem tudom, mennyire szerencsés apukádnak elmondani... Általában az apák szigorúbbak, mint az anyák - de ez sem minden esetben igaz...

Az sem derül ki, hogy együtt éltek-e, teljes családban vagy külön?

2016. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van! Vissza adom neki amint meglesz.

Nekem ez nem is jutott volna eszembe! Köszi hogy felnyitottayd a szemem, holnap reggel kitörlöm a kérdést, hogy ezt a választ még lásd, és hogy többen ne válaszoljanak nekem rosszabbat.. köszi. :D

2016. szept. 23. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A választ láttam, de Te nem tudod törölni a kérdést csak a Gyakoris adminokat tudod megkérni, hogy töröljék.
2016. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!