Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megnyerek egy 1 forintos...

Ha megnyerek egy 1 forintos aukciót neten (vatera), akkor komolyan át kell utalnom az 1 ft-ot? Ti elvárnátok-e egyáltalán ha eladók lennétek? Nekem ciki az egész.

Figyelt kérdés
2016. szept. 25. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elvárnám, igen.

Vagy szerinted hol van a határ? 100 forintot már átutalnál?

2016. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha ciki neked, akkor ne üzletelj.
2016. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Második válaszodónak: nem kioktatást kértem, hanem tanácsot.
2016. szept. 25. 10:42
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Miert is faj neked 1 forintot atutalni? Kb. ingyen jutsz igy is valamihez, ami masnak penzbe kerult. Egyebkent adtam mar el dolgokat 50 forintert, es igen, mar csak a rend kedveert is elkertem az 50-est. Ha csak egy kavera jo, akkor is.
2016. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Azért érdekes a kérdés, mert vannak olyan bankszámla csomagok, ahol több száz Ft-ba kerül az utalás így 1 Ft-ot utalni elég durva lenne. Lehet, hogy a kérdező számlacsomagja is ilyen.

Én megkérdezném az eladót, mit szeretne.

2016. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De postaköltséggel együtt 1 forint? Mert ha a postaköltséget még el kell utalni, akkor az a +1 forint nem számít.
2016. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

ha a kérdező tudja, hogy olyan számlacsomagja van, ahol többe kerül az utalás, akkor ne menjen bele ilyen kis összegű üzletekbe.

de ha már mondhatni ingyen megkap valamit, akkor ez ne okozzon már problémát.

nekem is egy drága számlacsomagom van, az átutalás díja kb 200 ft, gondolom a megnyert termék ennél lényegesen többet ér.

egyébként egyik válasz sem volt kioktatás, mindenki normálisan írt.

de úgy látom, nem elég, hogy valamit ingyen kapsz, még 1 ft-ot is fáj fizetni érte, és még a válaszadókat is fikázod, mert segíteni mertek... biztos nem vagy egy szrrágó alak...

2016. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha utalásról van szó, akkor nyilván eleve nem személyes átvétel - ez esetben pedig valóban nem értem, miért probléma pl. 460 ft (postaköltség) helyett 461 ft-ot utalni. Mi a ciki 461 ft utalásában? 460 ft nem, 461 igen?

(értetlenül néző smiley)


Eleve nem értem ezt a vevői mentalitást: ha valamit megkap valaki 1 ft-ért, azaz tulajdonképpen szinte INGYEN, akkor MIÉRT PROBLÉMA AZ ELADÓ MUNKÁJÁT (fényképezés, leírás készítése, levelezés, csomagolás, postán feladás) 1 FT-AL HONORÁLNI?


Egyszer egy vevőm megnyert 1 db 50 ft-os és 10 db 1 ft-os terméket. Személyes átvételnél átadta az 50-est és közölte (nem kérdezte!!), hogy és ugye akkor a többi ingyenes. Mire én: nem, nem ingyenes: 10x 1 ft= 10 ft. És igen, volt pofám elkérni Tőle! :D

Hát basszus, mennyit dolgoztam vele, ráadásul 5 vevő közül ő volt az utolsó a személyes átvételnél, 20 percet vártam télen egy 6 éves gyerekkel a mínusz 10 fokban, hát ne sajnálja már 11 termékre azt a 60 ft-ot!!!

Ráadásul jó cuccok voltak: gyerekjáték, stb, nem valami semmit érő, mondjuk prospektus vagy műanyag pohár vagy mit tudom én mi.


Na, lehet lehúzni :D

2016. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Postaköltség is van a világon.

Ha 1 ft-ért viszed, azért még nem fogja az eladó ingyen postázni!

2016. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös voltam, igazatok van, nem gondoltam a postaköltségre. Azt az összeget már be lehet fizetni készpénzben a bankban. (1 Ft-nál ugye ez nem menne) és így nincs banki költség.

Arra azért kíváncsi lennék, személyes átvételnél hogy működne az 1 Ft kifizetése. :D

2016. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!