Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi ügyvédtől szeretnék...

Iboly2 kérdése:

Munkaügyi ügyvédtől szeretnék tanácsot kérni, maximum fél órát venne igénybe. Mennyibe kerülne? Mennyi a reális ára egy ilyen tanácsadásnak?

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
5-10 ezer Ft.
2016. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bp-en 20e körül van egy óra és csak egész órákat számláznak ki.
2016. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fél óra az egy óra, 61 perc az két óra. Kb. 20E, de vannak olyan ügyvédek akik ingyenesen konzultálnak veled... Olyat keress, az a normálisabb fajta.
2016. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na igen, de a legtöbb ügyvéd akkor szeret ingyen konzultálni, ha utána per lesz belőle (amiben ugye képviselhet).


A munkaügyi konzultációk 99%-ából nem lesz per, így ott ez nem annyira divat - maximum az ingyenes jogsegély szolgálatoknál. Ott meg sajnos nem mindig a legképzettebb jogászok adnak tanácsot.

2016. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálam ez pl. úgy megy (és sok más kollégánál is), hogy az ingyenes konzultáció nem azt jelenti, hogy akkor idejárkál mindenki tanácsot kérni, aztán köszöni szépen és jól elmegy... Ezt miért is kellene? De komolyan kérdezem.


Úgy működik a dolog, hogy idejön, elmondja, mi a probléma, megbeszéljük, mit lehet tenni, milyen eljárást javaslok, ez kb. mennyi időt venne igénybe, stb. (nem azt mondom el, hogy egyedül, nélkülem mit csináljon, hogy megoldja az ügyet - kivéve, ha valami nevetségesen egyszerű dologról van szó, amihez tényleg nem kell ügyvéd), és ez mondjuk tart 1-1,5 órát.


Én erre általában egy óra díját szoktam elkérni, szóval nem, kedves egyik válaszoló, szó nincs arról, hogy 61 perc az két óra, meg ilyen sületlenségek. Amúgy meg nem stopperelek. Ha tíz percet lenne itt valaki tényleg, akkor felezném a díjat, de azért ez nem gyakori. Ha három órát itt ül, akkor azért nem csak egyet kérek, nyilván, de ez sem mindennapos. Általában, mint említettem 1-1,5 óra, amiért egy óra díját kérem. Ezt kiszámlázom és kifizeti.


Ha azonban ezt követően úgy dönt, hogy ténylegesen megbíz engem az ügy elintézésével, akkor a későbbi díjaimba ezt a már kifizetett díjat beszámítom, tehát utólag kvázi visszaadom neki. Így ingyenes a konzultáció. A legtöbben így csinálják.


Azt tényleg nem értem, miért várná el bárki is, hogy jótékonyságból ingyenes jogsegélyszolgálatot végezzünk, elmondjuk a megoldást, és még pénzt se kérjünk érte!? Bárki más szakmában csinálja ezt? Akkor mondjátok, kérlek, mert nekem eddig sosem tett senki semmit ingyen.

2016. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös teljesen korrekt és senki sem gondolja, hogy ingyen kellene dolgoznod.


A legfontosabbat viszont lehagytad (ami érdekli a kérdezőt): mennyi az 1 óra díja?

2016. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én sem ingyen kértem volna ingyen a tanácsot,de a buszvezetői jövedelmem nem éri el a napi 10000-et.Ezért gondoltam,hogy sze
2016. okt. 6. 07:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Én sem ingyen kértem volna ingyen a tanácsot,de a buszvezetői jövedelmem nem éri el a napi 10000-et.
2016. okt. 6. 08:01
 9/9 anonim ***** válasza:

"A legfontosabbat viszont lehagytad (ami érdekli a kérdezőt): mennyi az 1 óra díja?"


Erre igen nehéz válaszolni, mivel a díjszabás teljesen egyéni minden ügyvédnél. Ismerek olyat, akinek 150.000,- Ft az óradíja, de alapból 1.000.000,- Ft, hogy meghallgassanak, és átolvassák az ügyeket (ő speciel "celeb-ügyvéd", és sima üggyel senki nem menne hozzá).


Alapvetően Budapesten és környékén általánosan olyan 20-25 ezer körüli az óradíj. De minden ügyvédet külön kell kérdezni, mert mindenkinek más!

2016. okt. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!