Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Egyesult Kiralysagbol...

A Egyesult Kiralysagbol hazatert, hogy kaphat munkanelkuli segelyt?

Figyelt kérdés
A mult evben telepulotem haza 6 ev utan a Gyere Haza fiatal programban bizva. Meg 2015-ben be is jelentkeztem a Munkaugyi centrumba es februarban kaptam utoljara utalast. Majd a nyaron talaltam munkat, ahol most elkuldtek, egy altalam nem ertett indokkal. Miutan megkuldtek a papirjaimat az intezmenytol elmentem vele a Munkaugyi centrumba. Ott kerdeztek, mi nem tetszett a munkaban. Kiderult en mondtam fol, viszont meghokkentett, hogy nem kaphatok semmit, sot nekem kell majdnem havi 10 ezret fizetni, mert kozel 7 eve nem dolgozom(???). Elozoleg epp ok allapitottak meg, hogy az atlagjovedelmem 650 ezer / honap volt az utolso evben. Azt mondta 3 ev folyamatos munkaviszony kell, hogy kaphassak segelyt, mert bevandorlo vagyok. Erre mondom mi van? Itt is? Mit tudok tenni?

2016. okt. 9. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha te mondasz fel akkor 3 hónapig nem jár munkanélküli segély. Ez így volt 15 évvel ezelőtt is és most is. Ezen nem kell meglepődni. Az viszont nem igaz, hogy "bevándorló vagy". Te magyar állampolgár vagy, így nem is kezelhetnek bevándorlókként. Ezért nyugodtan tehetnél panaszt. a havi majdnem 10 ezret meg azért kell fizetned mert ha nincs munkád akkor neked kell fizetni a TB-t. De ez is így van már jó pár éve.
2016. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Hűha, nem hittem volna, hogy voltak olyanok akiket sikerült bepalizni ezzel Gyere Haza propaganda programmal. Gondolom már a kérdező is megbánta..
2016. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magyarorszagban szulettem, van lakcimkartyam, es nem en mondtam fol. Kozos megegyezessel jottem el, 2 het felmondasi idovel. Viszont a postan kikuldott hivatalos papiron mar nem ez alt. Nekem a szobeli megegyezes szent, amit egyebkent le is irtunk, es azt mondta kikuldi nekem postan a kozos megegyezessel torteno felmondasrol alairt peldany masolatat. Meg nem ert ide.
2016. okt. 9. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

15 évvel ezelőtt valóban nem járt 3 hónapig munkanélküli, de már évek óta nem számít, hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszonyod, ha egyébként jogosult vagy rá, megkapod.


A kérdező azért nem kap álláskeresési járadékot (munkanélküli segélyt), mert a hazatelepülése után kapta a maximális 3 hónapig, így az elmúlt 3 évben már nem volt legalább 360 munkaviszonyos napja (az UK-sat "felhasználta", itthon meg nem szerzett annyit)

"nekem kell majdnem havi 10 ezret fizetni, mert kozel 7 eve nem dolgozom"

Havi 7050-et kell fizetned. Nem azért, mert közel 7 éve nem dolgozol, hanem azért, mert jelenleg nincs biztosítási jogviszonyod, vagy egyéb eü. ellátásra jogosító jogosultságod. Viszont ezt csak a passzív jogosultság lejárta után kell fizetned (annyi nap a passzív jogosultság, ahány napig volt munkaviszonyod, de maximum 45 napig)

A munkaügyi központban pedig biztosan nem azt mondták, hogy "3 ev folyamatos munkaviszony kell, hogy kaphassak segelyt, mert bevandorlo vagy"

3 év alatt kell legalább 360 nap, de nem kell folyamatosnak lennie.

2016. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez teljesen ertheto. Koszonom.:) Ket ugyintezo beszelt egymassal, mert nem tudott mindent a fiatal holgy. Az idegesitett fol, amint en valaszoltam egy kerdesre, hogy kulfoldon eltem, az ugyintezom kollegaja gunyosan megkerde, hogy Ukrajnabol jottem. Vegul is semmit nem ertettem meg, mert a masik asztalnal levo ferfi mindig beszologatott. De nem Ukrajnabol attelepult vagyok, Budapesten szulettem, es az UK-ban eltem.
2016. okt. 10. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!