Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valakinek sok pénze van,...

Ha valakinek sok pénze van, de nem tesz érte semmit az rossz ember?

Figyelt kérdés

Ha valaki megnyeri a lottót vagy annyi pénzt örököl ami élete végéig elég de nem dolgozik, hanem csak boldogan él azt ti elítélitek ? Rossz embernek tartjátok ? Igen ? Nem ? Miért ?


Nekem az a véleményem, hogy aki megteheti az tegye is meg, élje ki magát legyen boldog és aki ezt elítéli az vagy irigy vagy nem érti az élet lényegét.


(Hozzá teszem nem én vagyok ez a gazdag személy)


Köszönöm a válaszokat ! :)



2016. okt. 10. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
nem. dolgozna a franc ha sok pénze lenne. Emberek 99%a így is csak muszájból dolgozik, maradék 1%nak meg annyira sivár az élete, hogy a munka tölti ki.
2016. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen rossz ember. De tény, hogy a sok pénz az

emberek többségét negatív irányba tereli. Aki megdol-

gozik a sok pénzért, sokkal tudatosabb, mint akinek csak

az ölébe hullik.


Egyébként nem érdekel, kinek honnan mennyi pénze van,

cserébe csak azt várom el, hogy az én zsebembe se túr-

káljanak :)

2016. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

"Emberek 99%a így is csak muszájból dolgozik"


Gazdagok a lelki szegények...

2016. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

1-esnek: Nem muszájból dolgozik az emberek legnagyobb része. Sőt, annak sem sivár az élete, aki élvezi a munkáját. AZ a valóban boldog ember, aki boldog a munkájában és a magánéletében is.


A kérdésre válaszolva, nem rossz ember az, aki nyer egy nagyobb összeget, és utána nem dolgozik többé. Talán kevéssé kreatív, kicsit tunya is, de nem rossz. Én nem tudnék nem dolgozni nagy lottónyeremény esetén sem, sőt: sokkal több feladatom lenne. Végre lenne tőkém azokhoz a feladatokhoz, melyeket nem tudok megvalósítani tőke híján.

Annyi lenne a különbség, hogy többé nem kellene pénzért dolgoznom, csak az élvezetért.

2016. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Látom, hogy az 1% már támadásba is lendült :)


"Mari néni" jó ember egész életében, majd megnyeri a lottót és rossz emberré válik egyből??? Vagy simán megszaporodnak a rosszakarói???


Részemről a másodikra szavazok!

2017. aug. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha örökölte akkor igen, elítélem ha nem tesz hozzá semmit. Mindegy, hogy munkával, vállalkozással, ügyes befektetéssel vagy mivel, de ha mondjuk 100 milliót örököl, akkor úgy helyes ha minimum 100 millió plusz infláció összeget hagy örökül a saját örököseinek.
2017. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, és ha nincsenek örökösei? :)
2017. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!