Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valamit veszek egy áruházba...

Ferenci Zoltán kérdése:

Ha valamit veszek egy áruházban, milyen határideje van az elállási jognak, és pénzben kell-e visszatéríteni a vásárolt áru ellenértékét?

Figyelt kérdés
Minap a Metróban túlvásároltam magam füstcsőből, és három napon belül blokkal visszavittem két felesleges kályhacső-könyököt. Visszavették, majd adtak egy vásárlási utalványt, hogy levásárolhatom. Tiltakozásomra csak az üzemvezető telefonos engedélyével adták vissza a pénzt. Úgy éreztem, hogy ez nem jogszerű, de nem ismerem a vonatkozó szabályokat, tudtok segíteni?

#Vásárlás elállási jog
2016. okt. 19. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:
60%
Személyes vásárlásnál te miért szeretnél elállási jogot? Ott voltál, láttad a terméket, hogy nem jól mérted fel az igényeket az egyéni szoc. probléma. Véleményem szerint még jófejek is voltak veled az utalvánnyal is, egyéb iránt semmi nem kötelezi őket, hogy a feleslegedet visszavegyék.
2016. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!