Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felmondani a...

Hogyan lehet felmondani a cégnél, ha 30 napot le kell dolgozni?

Figyelt kérdés

A felmondási idő 30 nap, ráadásul emberhiány van.


Ha nem megyek be, mit tudnak csinálni?


2016. okt. 21. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság elég viszik az ügyet és kártérítést (plusz a perköltséget) ki kell fizetned nekik.
2016. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazándiból emberhiány van, de tudnának hozni helyettem embert, mivel egy gyárról van szó, 2000 dolgozó....


Nem hinném, hogy pereskednének...

2016. okt. 21. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
felmondasz, a 30 napból 15 nap megillet mint felmentési idő, ez alatt nem kell dolgoznod, a másik 15 napra meg elmész betegállományba! Probléma megoldva
2016. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy megyek el táppénzre, ha nem vagyok beteg? Az orvos nem ír csak úgy ki.
2016. okt. 21. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

A 15 nap felmentés csak munkáltatói felmondás esetén érvényes. Ha a munkavállaló mond fel akkor a teljes felmondási időt le kell dolgozni.

Persze az előfordulhat, hogy a dolgozó keresőképtelen lesz a felmondási idő alatt.

Hogy megyek el táppénzre, ha nem vagyok beteg?

Az internet korában hogy lehet ilyen kérdést feltenni.

Google a barátod. Nagyon sok kérdésre választ ad. Több olyan betegség van amelyeket a körzeti orvos nem tud ellenőrizni.

Egy hányós hasmenéses vírus bárkit elkaphat. Főleg ilyenkor ősszel. Az orvosnak meg nem kell tudnia arról, hogy a páciense felmondás alatt van.

2016. okt. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!