Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lejárt a személyim, mit tegyek?

Lejárt a személyim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lejárt két hete a személyim, se kedvem sem időm elmenni az okmányirodába, mert undokok az ott "dolgozó"hölgyek.Autóval járok, ha megállít a rendőr mit fog szólni?-bár tudom őt inkább a jogsi és a forgalmi érdekli, az rendben van.-mi van ha hónapokig elfelejtem megcsináltatni az újat?

2016. okt. 23. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
a jogosítvány alkalmas a személyazonosság igazolására,de a személyit nem pótolja.
2016. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

de, a jogosítvány alkalmas a személyazonosításra, ezért pótolja a személyit, lejárati időn belül (lehet más a lejárati idő, mint a kategória alkalmassága, simán lehet, hogy személyiként érvényes, jogsiként már nem).

Nekem pont az okmányiroda ajánlotta, hogy ne csináltassak októberben, mikor lejárt, mert januártól ingyenes lesz... ezalatt voltam vele helyi választáson, közjegyzőnél (cégbíróság is elfogadta).

2016. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha van jogsid nem feltétlen kell személyi, de az "undokok a hölgyek", meg a "se kedvem, se időm" hozzáállás szánalmas.
2016. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3-pedig tényleg undokok!-mert biztos szivességből dolgoznak ott,biztos nem kapnak fizetést,talán még ők fizetnek az ügyfélnek.meg ha este hatig dolgozom 6 után már nincs ügyfélfogadás.
2016. okt. 23. 12:29
 5/10 anonim ***** válasza:

" a jogosítvány alkalmas a személyazonosításra, ezért pótolja a személyit,"


Nem pótolja: pl. az országhatárt csak személyivel (Unió) vagy útlevéllel (Unión kívüli országok) lehet átlépni.

2016. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"se kedvem sem időm elmenni az okmányirodába, mert undokok az ott "dolgozó"hölgyek

...mi van ha hónapokig elfelejtem megcsináltatni az újat?"



Miért, pár hónap múlva már kedvesebbek lesznek? :-)

2016. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mondom személyazonosításra... a határátlépés nem személyazonosítás.
2016. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, nem a Veled való kötözködés miatt írtam az országhatárt, hanem azért, mert azt írta a kérdező, hogy kocsival jár és nemrég valaki azt hitte, hogy jogsival külföldre is lehet menni (lejárt személyivel)

Szóval inkább a kérdező tájékoztatására vonatkozott ez az észrevételem...

2016. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ,kiegészítésként csak annyit teszek hozzá, hogy külföldre nem készülök,valóban ezt nem fogalmaztam bele a kérdésbe.
2016. okt. 23. 14:00
 10/10 A kérdező kommentje:
#6-valóban akkor sem lesznek kedvesebbek . :)
2016. okt. 23. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!