Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lejart a szemelyim, Angliaban...

Lejart a szemelyim, Angliaban elek. Van megoldas?

Figyelt kérdés
Lejart a szemelyim Angliaban elek. A konzulatus csak fel ev mulva tudna adni idopontot.. van valami lehetoseg hogy meghatalmazott segitsegevel magyarorszagon ellegyen intezve es kipostazzak kulfoldre ? Olvastam regebben valamit de nem emlekszem. Valaki tud valamit ?? Koszonom a valaszokat

2016. szept. 2. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felvetődik a kérdés, hogy kint mi szükséged van rá. Netán ez az egyetlen okmányod?

A megoldáshoz sajnos haza kell utaznod. Meghatalmazás nem elégséges, ugyanis az új igazolványon szereplő képet a magyar okmányirodában készítik el.

2016. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem a hazádban élsz, akkor talán kikellene jelentkezned magyarországról! Ha nem jelentkezel ki, még a társadalombiztosító is kérhet tőled havi 7500 forintot 5 évre visszamenőleg!

A külügyminisztériumot, vagy a követséget keresd!

"HÓHÉRPALLÓST A FUTÓ RABSZOLGAHADNAK!"

2016. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Erdekes. Ha ennyire hazaszereto vagy akkor a Magyarorszag miota kis betu ??

Nem a kerdesre valaszoltal. Gratulalok az okossagodhoz . :) buszke lehetsz most !!:,D

Elsonek meg koszonom a normalis valaszt.

2016. szept. 2. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen normális választ adtam. Szívesen, hogy figyelmeztettelek a dolgaid anyagi vonzatára.

A Magyarország pedig valóban nagy betű, de azért nézz már körül a saját házadtáján is! Azt értem, hogy nincsenek ékezeteid, de azért se egy vessző, pont-ok (nem is értem) után kisbetű, és a többi.

Különben pedig nem fog menni, mert az új személyihez kell a személyes megjelenésed!

Béke veled!

2016. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angliában élek én is már 9 éve. Én is jártam úgy, hogy lejáart a személyim. Ráadásul az útlevelem is le volt járva. Én naív, azt hittem, hogy a konzulátuson meg tudom csináltatni a személyim....hát nem, ott nem csinálnak, úgyhogy ott azzal ne is próbálkozz. Ha nincs útleveled se, akkor szépen el kell utaznod Londonba-márha eleve nem ott vagy:D

Na most ha útleveled sincs, akkor legyen jogsid, mert ha az sincs, akkor vagy gondban. Mert akkor nincs semmilyen fényképes igazolványod, amivel igazolhatnád, hogy magyar vagy. Ekkor kell állampolgársági vizsgálatra jelentkezned....na, én ezt megúsztam, mert volt jogsim:D és képzeld, rajta van, hogy magyar vagy:D Nem is tudtam előtte.

Úgy jártunk ugyanis, hogy lejárt az útlevelünk és úgy gondoltuk, hogy minek, úgyis ott van a személyi. És amikor a személyi is lejárt, akkor akartam időpontot kérni a konzulátuson, de nagyot koppantam, mikor rátaláltam az infóra, hogy ott bizony nem csinálnak ilyet.

Azt hiszem, ha kevesebb, mint egy éve van lejárva az útleveled, akkor még azt használhatod, mint igazoló eszközt a konzulátuson. Úgy értem, akkor azzal igazolhatod, hogy magyar vagy. De egyébként nem igazán értem, hogy miért nem lehet kizárásos alapon elfogadni, hogy magyar vagy. Egyszerűen csak meg kéne nézni, hogy valaha benne voltál e a rendszerbe....én még olyanról nem hallottam, hogy valaki egyszerűen kitörölteti magát, mint magyar..állampolgárságod életed végéig megmarad, még akkor is, ha egy másik állampolgárságot megszerzel...akkor kettős vagy többes állampolgár leszel...szóval ez is csak egy bszogtatás.

Remélem van fényképes igazolványod.

Szóval ezek után én leutaztam Londonba és megcsináltattam az útlevelemet...10 évre:D Otthon pedig megcsináltattam a személyimet...következő évben pedig kihoztam:D

És én sem jelentkeztem ki Magyarországról...megnyugodhatsz, nagyon sokan nem jelentkeznek ki. Sőt én a gyerekeimet is regisztrálom a rendszerbe...egyszerűen csak azért, mert nem akarom elvágni ezt a lehetőséget tőlük. Már az első szülöttemnek van lakcímkártyája és adókártyája is. A második szülöttnek jövőre kezdem intézni, az elsőnek meg csináltatok személyit.

2016. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!