Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri e feljelenteni azt az...

Megéri e feljelenteni azt az embert aki nem fizette vissza a kölcsönadott pénzem?

Figyelt kérdés

Egy magánválalkozónak kölcsön adtam egy összeget ismerős viszony miatt.. Erre 1 hónapra rá szinte tönkre ment a vállalkozása és fél éve 1ft ot sem adott meg.. Kölcsönadás papirt most akarok aláiratni vele de ha nemfogja aláirni elérek valamit a feljelentéssel?

Szemtanuk vannak..

Utólag rájöttem hogy több embernek is tartozik..


2016. okt. 24. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor éri meg, ha hitelt érdemlően bizonyítani tudod.

A szemtanúk biztosan vállalnának egy több évig elhúzódó pert?

Mert eleinte mindenki nagyon lelkes, de később már inkább úgy nyilatkoznak, hogy nem akarnak ilyesmibe belekeveredni.

Bevallom, én sem akarnék.

Pusztán gyakorlati okai vannak, mert az igazság mindenképp fontos.

De ha nekem el kéne mennem tanúskodni, akár több alkalommal, és emiatt elmenne egy/több szabadnapom, vagy igazolt nemfizetett lenne, tehát csökkenne a bérem, amit te nem fizetsz meg, akkor bocs, de én rosszul járnék, és inkább kimaradok belőle.


Hülye lenne most aláírni, utólag.

Már ne haragudj, de akkor kellett volna aláíratni, mikor odaadtad a pénzt.

Papír nélkül nem adunk kölcsön, ez alap.

Még családtagnak sem.

Üzletben nincs barátság, sem család.

2016. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eloszor kerdezd meg, hogy elsimeri-e a tartozast. Nem.mindegy, hogy nem tud vagy nem akar fizetni. Ha akar fizetni, akkor erdemes papiron rogziteni, hogy milyen reszletekben fog fizetni. Ezzel kesobb bizonyitani is tudod a dolgot.


Ha nem akar fizetni, akkor fizetesi meghagyas.


Ne keslekedj sokat, mert ha sokaknak tartozik, akkor ha a tobbiek hamarabb intezkednek, lehet, h sose kapod meg a penzed.

2016. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

FELJELENTENI azt lehet, aki bűncselekményt követett el. Polgári tartozást nem visszafizetni nem bűncselekmény...


Amit te tenni tudsz az egy fizetési meghagyás, illetve ha az nem működik akkor polgári per. Az, hogy megéri-e az összegtől és a bizonyítékaidtól függ.

2016. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Kölcsönadás papirt most akarok aláiratni vele "


Eső után köpönyeg... biztos aláírja. Még ha lenne papírod is csak hosszú és költséges pereskedés után látnád viszont a pénzed, de ez sem 100%. A legjobb, ha soha nem adsz kölcsön, ha pedig "muszáj", akkor megfelelő biztosítékokat kell kérni és azt szerződésben rögzíteni a pénz átadása előtt. Ez most tanulópénz volt. Milyen összegről van szó?

2016. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!