Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az állam kifizeti?

Igaz, hogy az állam kifizeti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy valóban lehet-e kérvényezni, hogy kifizesse visszamenőleg az állam a felgyülemlett TB tartozást a NAV-nak ebben az esetben:


2014-ben érettségizetm, azonban bizonyos okok miatt ki kellett hagynom 2 évet. Eddig nem kerültem tanulói jogviszonyba és munkavállaló sem voltam. 2016 augusztusában iratkoztam be az egyetemre.

A NAV 150 000 Ft-os tartozást küldött ki, a szeptemberit is beszámította, holott én már nyáron beiratkoztam az említett tanintézménybe.

Most azt hogy mit csináltam 2 évig meg miért, meg az ismerettségnélküli részletes kielemzésemet, ha lehet mellőzzük, nem közügy.

Azt mondták, hogy mivel tanuló voltam, meg vagyok, így az àllamnak ki kell fizetnie ( nem én találtam ki, mondták ), ez igan, vagy sem?

Igen, elég nagy gond ez így is, nagyon nehèz lenne kifizetni, részletfizetés nem jöhet szóba.

Érdemes felkeresni az illetékes önkormányzat szociális osztályát ezzel? Tudnak segíteni?



Köszönöm!



2016. okt. 27. 15:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

"Azt mondták, hogy mivel tanuló voltam, meg vagyok, így az àllamnak ki kell fizetnie"

Nem tudom kik 'mondták', de ez így nem igaz - voltál és vagy de KÖZTE kellett volna fizetni!

Megpróbálhatod a szoc osztályt - hátha tud segíteni.


De az az lett volna a jó, ha akkor, amikor megszűnt a jogviszonyod, akkor mentél volna - valószínű átvállalta volna...

így utólag? nem tudom, de lehet, hogy tudnak valahogy segíteni.

2016. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

"Most azt hogy mit csináltam 2 évig meg miért, meg az ismerettségnélküli részletes kielemzésemet, ha lehet mellőzzük,"


Mi mellőzhetjük, de a NAV nem fogja, sem a TB.

Lehet méltányosságot kérni, de vizsgálni fogják a jövedelmi viszonyotokat, stb és valóban a tanulói jogviszony megszűnte után kellett volna kérni a TB méltányosságot. Hogy pontosan mikor? Itt egy példa:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


Amúgy ez nem Te vagy? Mert itt elég pontosan leírjuk, mit lehet tenni...

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2016. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Az állam nem fizet a NAV-nak semmit, az állam fő pénzbeszedője a NAV.
2016. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

részletes kielemzésemet, ha lehet mellőzzük, nem közügy.


de, onnantól közügy, hogy emiatt nem fizettél valamit, ami köztartozás...


A navot kell felkeresned, mert ők engedélyezhetnek mérséklést, elengedést vagy részletfizetést (majd nekik mondd, hogy kuss, nem közügy). Az állam nem fizeti ki utólag helyetted...

2016. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Rászorultsági alapon a járási hivatal állíthat ki hatósági bizonyítványt, amellyel "mentesít" az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól. A mentesülés gyakorlatban úgy működik, hogy ezt a hatósági bizonyítványt be kell mutatni a NAV-nál, hogy meg is történjen.

A mentesítés VISSZAMENŐLEG nem fog működni!


A felgyülemlett tartozásra kérhető részletfizetés, halasztás, vagy mérséklés. Mivel a NAV-nak tartozol vele, ezért ezt ott kell kérni.

2016. okt. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem én írtam ki azt a kérdést, de ezek szerint mindenkinek október 12-én küldék ki a levelet.

Azért én szeretnék dolgozni, most is diákmunkát keresek, nem akarom, hogy ez is a szüleimet terhelje, nem könnyű felvenni az ütemet az élettel. Nem lazsáltam, egy komoly dolog alakult ki nálam, ami magánügy. Nagyon szégyelem magam, nem volt egyébként 8 èvig internet, sem pedig számpítógép, nem igen tudtam, milyen lehetőségeim vannak, nem tudtam semmiről..

Nagyon szeretnék dolgozni, de nem hívnak vissza...nem tudom, mit tegyek.

Igen, nem tudtam, hogy kezdjem az életet, a szüleim pedig nagyon megbíznak bennem, azt hitték, elbírok ezzel egyedül..nem igen volt módom annyira önállósulni, ebbe nem mennék bele. Egy okj-t elkezdtem, de átverés volt az államis hely, az egyetemi felvételiről teljesen lekéstem, így ugrott egy év a többi tényező mellett. A nyelvvizsgára is egyedül igyekszem készülni, nem kell elítélni az embert, nem tudjátok, mi a valódi helyzet velem, segítségre lenne szükségem, a rokonokra nem számíthatunk.

Javítani szeretnék a helyzeten, de nem tudom, hol induljak el..ebben kértem segítséget.

2016. okt. 28. 10:48
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2016. okt. 28. 10:50
 8/19 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, minél hamarabb keresd meg a területileg illetékes NAV-os irodát - de még jobb lenne a központi vagy az Ügyfélszolgálatot és ott mondd el, miért nem fizettél, milyen helyzetben vagy, stb és kérd a segítségüket, hogy mit tudnál tenni? Utána azt csináld lépésenként, amit mondanak és nagyon tartsd be,, mert ha pl. részletfizetést kapsz és nem fizetsz, akkor végrehajtásra kerülhet sor - azt meg gondolom, Te sem szeretnéd... Ezt ne értsd félre, nem "fenyegetés"-ként írtam, hanem jótanács-ként.
2016. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy senki nem szólt neked, hogy ha nem vagy már diák és nincs munkahelyed, el kell ballagni a munkaügyi központba. Ott ezt a TB ügyet elmondták volna, és azt is, hogy az Önkorm.-nál kell próbálkozni, hogy amíg megoldod, átvállalják. És valószínű át is vállalták volna, egy háztartásban élők egy főre jutó keresetét nézik, és ha alatta van a meghatározott értéknek, akkor átvállalják. Így viszont utólag már nem tudnak mit tenni, az adósság marad. Részletfizetést biztos lehet, esetleg halasztás is, járj utána.
2016. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Akkor ügye érthető?


Első kör az önkormányzat, ahol rászorultsági alapon kéred, hogy mentesítsenek az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól.


Második kör a NAV, ahol kéred, hogy az eddig felhalmozott adósságot méltányosságból engedjék el, mert egyszerűen nincs miből kifizesd. Ha a kérelem benyújtása előtt az önkormányzat megállapítja a rászorultságodat, és kiállítja a hatósági bizonyítványt róla, és ezt is tudatod a NAV-val, akkor tuti, hogy elengedik a tartozást.

A gyakorlat ezt mutatja...

2016. okt. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!