Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik akármiféle szociális...

Létezik akármiféle szociális támogatás, segély?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felötlött bennem a gondolat pár itteni kérdést olvasgatva és gondoltam megkérdezem hátha van nálam okosabb,miért ne :)


Szóval a helyzet, 19 éves vagyok, idén kezdtem az egyetemet önköltségesen, tehát nappali hallgatói jogviszonnyal rendelkezem. Édesanyám másfél éve hunyt el, így 2-en élünk egy háztartásban apámmal. 25 ezer forintot kapok havonta ,amíg tanulok,azonban úgy néz ki ,hogy januártól passzív félévezek vagy teljesen befejezem. Apa 12 hónapon át kapott utána pénzt a nyugdíjbiztosítótól, azóta semmi. Viszont ő maszek helyen dolgozik és havi bruttó 100.000 forintra van bejelentve, ami elég durván van nyilvántartásban, úgy hogy én nem vagyok bejelentve sehova dolgozni ráadás önköltséges egyetem és egy fizetésből élünk. Most szeptembertől megszűnt a családi pótlék és a családi adókedvezmény is, ami szintén mínusz 22 ezer.

Az oktatási rendszerben akkor csalódtam , amikor rájöttem önköltségesen semmiféle szociális támogatásra nem vagyok jogosult. Ellenben az államisok akiknek 0 ft kiadása van, kaphatnak havi 30-40 ezret vagy első félévnél ha jól emlékszem egyszeri 50-et. Ez eléggé kiábrándított, amikor realizáltam, hogy önköltségesen nulla támogatást kapok arra, hogy félárva vagyok.


Ezek alapján kérdezném van akármiféle támogatás ilyenkor az államtól, amit lehetne igényelni? Főleg tekintettel a 100.000 bruttóra, amiből ketten élünk. Nyilván mivel maszek, nem ennyi, de ne aggódjatok, nem annyival több, hogy ne lenne szükségünk valami segítségre(HA VAN ILYEN)


Előre is köszönöm a válaszokat és nézzétek el sötét vagy a témához!


2016. okt. 31. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Újrafelvételizel az államilag finanszírozottra. Ha felvesznek akkor talán kapsz valamit. A költségtérítésnél csak nagyon ritkán adnak pénzt.
2016. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem leszel jogosult segélyre, akkor miért nem mész el dolgozni, ha amúgy is abba akarod hagyni az egyetemet, vagy halasztani? Egyszerűbb dolgozni, mint segélyen lenni. Hidd el, jobban is jársz anyagilag is. Nem hiszem, hogy 22.800 Ft megoldaná a gondjaidat...

Amúgy ha abbahagynád az egyetemet, akkor is 1 év munkaügyi központtal való együttműködés után kaphatnál csak aktív korúak ellátását.

2016. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha átkerülni nem tudsz állami képzésre, akkor én is újrafelvételiznék államira, vagy munkát vállalnék. Ha nem fér össze, akkor passziváltatnék, elmennék dolgozni teljes állásba és utána folytatnám...
2016. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jól leírták.

Amíg nem volt munkaviszonyod, és nem fizettél be semmit a nagy közösbe adók formájában, addig visszakapni sem fogsz belőle. Majd ha egy évig együttműködtél.

Ha dolgoztál volna, és úgy lennél hirtelen munkanélküli, akkor egyből kapnál segélyt.

De komolyan, 22 ezer ft megoldaná a gondjaidat?

És hogy lehet az, hogy erről a költségtérítéses dologról nem tudtál?

Szerintem teljesen korrekt módon kommunikálva van.

Azokat veszik fel költségesre, akik az államis ponthatárt nem érik el.

Tehát akik nem elég jók, és ha mégis ezt akarják tanulni, akkor fizessenek érte. Erre nem is értem, miért járna még ilyen-olyan támogatás, akkor mi értelme lenne a tandíjnak? 220 ezret befizetsz tandíjként, de ösztöndíjként meg egy részét visszakapod?

Amikor én jelentkeztem, eszembe sem jutott a költségtérítéses változat, mert tudtam, hogy a családom nem tudja kifizetni.

Te előre hogy nem gondoltál ezekre? Mert persze érvágás a csp is, de abból kitelt volna a tandíj?

Azt pedig lassan már egy általános iskolás is tudja, hogy csp addig jár, amíg állami oktatásban tanulsz.

Ha nem, akkor kvázi felnőtt ember vagy, miért támogatna téged az állam, amikor dolgozni is elmehetsz?

Na jó, ebbe belefutottál rendesen, nem néztél utána, ez hiba volt. De amikor ezt kitaláltad, egyik tanárod sem jelezte, hogy ez drága mulatság? Vagy az osztálytársaid nem mondták, hogy "Figyu, tudod, hogy így neked 2 millió forintba fog kerülni a képzésed?".

És az internet világában nem olvasgattál egyetemi, meg felvételizős oldalakat, fórumokat?

Nem olyan titkos infók ezek, egyelőre nem értem, hogy nem jutottak el hozzád. Azért a szakok kiválasztása, a jelentkezés nem egy 2 perces folyamat volt.


Tényleg az van, amit leírtak. Vagy hagyod az egészet már most, mielőtt beleölnétek még félmilliót. Közben keresel egy jó munkahelyet.

Felvételizel újra. Van, akinek több év után jön csak össze, de igazán akarja.

2016. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!