Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha vettem valamit...

Mit tegyek ha vettem valamit ebayról, de nem érkezett meg a legkésőbbi határidőre, írtam is az eladónak, de ő mint ha csak hülye lennék mondta, hogy várjak türelmesen meg írt egy tök más határidőt, hogy akkorra fog megjönni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 4. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Magánember vagy kínai cég?

Az a legkésőbbi dátum nem jelent sokat, az csak az ebay által gyártott statisztika alapján készített becslés, hogy mennyi idő alatt fog odaérni. A legkésőbbi dátumtól számítva még 30 naptári napon belül visszakérheted a termék teljes árát a szállítási költséggel együtt (ha van) ha addig sem érkezik meg a termék. Szóval még akár 3 hetet is várhatsz nyugodtan, utána jelzed az eladónak, hogy nem jött meg. Ha magától nem utalja vissza a pénzt, akkor jelezni kell az ebaynek és majd ők visszaadják.


Azoknak, akiknek nem ír ki várható érkezési dátumot, azoknak 30 napnak számolják, tehát 30+30 nap a pénzvisszafizetési garancia időtartama.

2016. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyébként most nagyon sok kínai csomag késik, állítólag a magyar oldalon "sztrájkolnak" a vámosok.
2016. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
18:18 köszi a választ, tehát ha nov. 2. volt a legkésőbbi határidő akkor ettől számítva még 30 napig kérhetek pénzvisszafizetést? Nyitottam ügyet, nem kell megvárni a lejáratát, hogy visszakapjam a pénzem?
2016. nov. 4. 19:31
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt hol írja, hogy cég-e vagy magánember. De szerintem egy kínai cég.
2016. nov. 4. 19:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Igazából az ebay dönt az ügyben, közvetítenek vevő és eladó között. Esetleg ha az eladó megbízható, nagyobb cég, akkor jobban hisznek neki, hogy egy kis idő múlva biztosan meg fog érkezni, így megkérhetnek rá, hogy várj még pár napot., főleg mivel még csak 2 nap telt el. De általában azonnal megítélik a pénzvisszafizetést.
2016. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
és külön kell írni az ebaynak?
2016. nov. 4. 19:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Általában már a termék oldalán is látszik, szoktak írni a cégről, még képek is szoktak lenni, főleg a kínaiaknál. Ha kínából jön, akkor szinte biztos, hogy cég. A cégeknek általában rengeteg eladó terméke van és szinte mindig csak újak, nincs használt.
2016. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ebből gondoltam én is, hogy cég
2016. nov. 4. 19:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Ott van a My eBay menüben a termékek mellett, hogy More actions: I didn't receive it. De ha már nyitottál ügyet, akkor már valami folyik, abból már valami lesz.
2016. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ok köszi a válaszokat
2016. nov. 4. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!