Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress-en rendeltem...

Aliexpress-en rendeltem telefont. Mennyi a valószínűsége, hogy megállítják vámon és áfát kell fizetnem?

Figyelt kérdés
A pontos helyzet az, hogy rendeltem Aliexpress-en egy telefont 72 USD értékben, azaz kb. 20.000 Ft. Beszéltem az eladóval az áfáról, hogy valahogy meg kéne oldani a kikerülését. Ő azt mondta, hogy a csomag neve "Android Phone" lesz, értéknek pedig 20 USD lesz rajta. Így mennyi az esélye a vámolásnak? Olvastam valami röntgen vizsgálatról, azon minden beérkező csomag átmegy? Ha igen, akkor jön a levél az értéknyilvánításról, mert kevésnek találják a 20 USD-t? A válaszokat előre is köszönöm.

2016. nov. 8. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
99%
2016. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

99%


Igen, minden csomag átmegy a röntgenen, telefon kb. csak akkor tud átcsúszni a vizsgálaton fennakadás nélkül, ha éppen Mancikát nézte a vámtiszt vagy péntek 15:58 volt és már menne haza erősen.


Azt magasról lexarja a NAV, hogy mi van a csomagra írva értéknek, élből nem érdekli őket. Ha telefont találnak be fogják kérni tőled az összes fizetést igazoló bizonylatot (bankszámla, paypal ha azzal fizettél, stb..) és az alapján kiszabják az ÁFÁ-t.

2016. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, számítottam rá, de azért megpróbáltam, hátha. Mert érdekes, hogy barátnőmnek pl egy 100 dolláros telefon úgy jött át a vámon áfa fizetés nélkül, hogy semmi nem volt ráírva, csak a feladó és a címzett.
2016. nov. 8. 18:06
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor ő volt a 100ból az 1. Rengeteg cuccot rendelek külföldről kb 10 éve nem jön be ez a giftként adom.fel meg kevesebbet iratok rá trükk. néha 1 csomag átcsusszan de nagyon ritka és érdemes úhy számolni hogy megfogják a vámon.
2016. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kadik válasza:
Nekem ÁFA nélkül jött egy telefon MP4 Player volt ráírva minimális összeggel
2016. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam érdekességként megírom, megjött a telefon, vámolás és áfa fizetés nélkül :) nem tudom, hogy annak köszönhetem-e, hogy a két ünnep között jött, ezért esetleg nem annyira érdekelte őket, vagy csak szimplán a csomagra írt információk alapján, de boldog vagyok, hogy így lett. Boldog új évet mindenkinek és köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 2. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!