Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közmű díjak átírása halál...

Közmű díjak átírása halál esetén hogyan történik?

Figyelt kérdés
Apa nevére jöttek a számlák, pedig én vagyok a tulajdonos és a 2009-s átírásokkor én is jelen voltam.Apa haszonélvezője volt a lakásnak.Végre megjött a halotti kivonat, így elszeretném kezdeni az ügyintézést.Halotti a. kivonaton kívül mire van szükség?Így is a kell a hagyatéki végzés vagy mivel ez a lakás az enyém nem szükséges?Muszáj nekem pénzért kiváltanom a tulajdonlapot?(sajnos még nem dolgozom, kölcsön nem akarok kérni)Elég a lakásszerződés és egy földhivatali értesítő amin a bejegyzett jelzálogok található?

2016. nov. 10. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A halotti bizonyítvány és a tulajdonjog igazolása is szükséges, meg persze ki kell tölteni az adatlapokat.

Hogy elfogadják-e a 2009-es tulajdoni lapot, az kérdéses, mert elég régi, de lehetnek rugalmasak az ügyintézők, nézz utána a szolgáltatók honlapjain.

2016. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elmű azt nem írta, hogy nem felelne meg a 2009-es szerződés...de nekem most megint tulajdonlapra nincsen pénzem..örülök, ha a maradék 20-a utáni számlákat párom kifizeti, főleg, hogy abból egy résztörlesztéshez semmi köze nem lenne, mivel 2011-'12es tartozás miatti törlesztés..egyik oldalon elég taplók voltak, mert azt írták, hogy szánalmas, ha nem tudom kiváltani...nem volt elég a temetés, jegy vásárlás állandóan, egyéb fizetni való, el kell látnom a gyerekem is...nem tudom miért kell így bántani az embert, akinek most halt meg valakije...van elég bajom így is.
2016. nov. 12. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:

A honlapjukon ez van: "A szerződéskötés jogcímének igazolása (30 napnál nem régebbi tulajdoni lap, adásvételi szerződés vagy bérleti szerződés, hagyatéki átadó végzés stb.)"


Sajnos ez értelmezhető úgy is, hogy 30 napnál nem régebbi adásvételi szerződés, de úgy is, hogy az csak a tulajdoni lapra vonatkozik.


Én E-On-hoz e-mailben küldtem el a dokumentumokat, ha lehet küldd el te is, ha nem fogadják el azt amit küldtél, akkor úgyis írnak, hogy kell nekik még valami.


De nem létszükséglet, hogy átírd, akár maradhat apukád nevén a szerződés, nálam 3 évig volt és csak utána írattam át. Jöttek a csekkek, számlák, befizettem vagy utaltam. Nem volt semmi gond belőle. Akkor lesz fontos, hogy kinek a nevén van a szerződés, ha el akarod adni az ingatlant.

2016. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!